Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Týdeník Euro uvede čtvrtletní přílohu v čínštině

„Chceme Číně představit z Česka to nejlepší,“ prohlásil šéf nového grátis titulu Jan Müller.

Týdeník Euro vydavatelství Mladá fronta chystá nový čtvrtletník Euro Esence – Pražský magazín, který bude vycházet v čínštině a bude distribuován v Česku a také v Číně. K mání bude zdarma. Představovat chce české reálie a zejména české podnikatele čínským byznysmenům působícím především v Praze i v Číně. Na vybraných místech se titul objeví letos 30. září. Distribuce bude řízená. Rozsah tvoří 150 stran, plánovný náklad je 15.000 výtisků.

„Momentálně není pro Česko zajímavější trh než Čína, a to ani mediálně,“ argumentuje šéfredaktor Eura Michal Půr.

Logo čtvrtletníku Euro Esence – Pražský magazín (Ťin)

Logo čtvrtletníku Euro Esence – Pražský magazín (Ťin)

Šéfem projektu je bývalý šéfredaktor měsíčníků ForMen a magazínu Zen Jan Müller, který má zkušenosti s vydáváním ruskojazyčné lifestylové přílohy Zen (ForMen i Zen nyní společně s deníkem E15 přešly pod vydavatelství Czech News Center).

„Esence bude po všech stránkách výjimečný magazín. Úrovní textů i fotografií, grafických i typografickým zpracováním. Chceme prostě Číně představit z Česka to nejlepší. Nebudeme nijak politicky orientovaní, nebudeme nástrojem nějakých podnikatelských skupin. Budeme zcela suverénní periodikum, které se prosadí svojí kvalitou,“ prohlašuje Müller.