Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Týdeník Téma zahájí se 75.000 výtisků

Předobrazem nového časopisu je rakouský titul News. Od sesterské MF Dnes bude brát texty o ekonomice a zahraničí.

  • ČTK
  • 24. 09. 2014 09:57
Zdeněk Šustr (vlevo) a František Nachtigall spolu už před lety zakládali deník Aha! Foto: Tomáš Krist / Mafra

Zdeněk Šustr (vlevo) a František Nachtigall spolu už před lety zakládali deník Aha! Foto z října 2005: Tomáš Krist / Mafra

V pátek 3. října vyjde první číslo zpravodajsko-společenského týdeníku Téma. Časopis, který připravuje vydavatelství Mafra, bude vycházet v rozsahu 76 stran v tištěné i elektronické verzi. ČTK to řekl šéfredaktor Zdeněk Šustr. Prodejní cíle nechtěl komentovat. Uvedl pouze, že zahajovací náklad bude v objemu asi 75.000 výtisků. Titul bude stát 25 Kč.

Téma podle Šustra není výsledkem žádného novátorství. „Podobá se titulům, jako je News v Rakousku nebo Plus 7 dní na Slovensku,“ přiblížil zaměření nového magazínu, který je prvním volně prodejným týdeníkem Mafry. Ve zpravodajské části se budou objevovat aktuální události z politiky, krimi zprávy, reportáže, ekonomika a kultura. Následovat má lifestylová část s rubrikami životní styl a lidé.

Definice týdeníku jako zpravodajsko-společenského titulu podle Šustra odkazuje na jakýsi koncept „několika v jednom“. Vedle zpravodajství a společenských témat se část obsahu věnuje například textům o módě nebo vaření.

Téma částečně počítá s meziredakční spoluprací. „MF Dnes nám bude pomáhat s ekonomickou a zahraniční rubrikou,“ poznamenal šéfredaktor. Redakci kromě něj dále tvoří zástupce Lubor Černohlávek a redaktoři Milan Eisenhammer, Josef Hympl, Ahmed Chaibi, Lukáš Kašpar, Petr Kolář, Silvie Králová, Václav Maletinský a Veronika Tardonová.

Velká část z nich do letoška působila v časopisu Týden, odkud postupně přišla s šéfredaktorem Františkem Nachtigallem, který nyní v Mafře působí jako šéf pro strategii a je zároveň duchovním otcem nového časopisu. Do Mafry, do čela MF Dnes, pak přišel i Jaroslav Plesl, který Nachtigalla předtím na krátký čas nahradil právě ve vedení Týdne.