Tyinternety.cz jsou na prodej, Raszka spouští CzechCrunch

CzechCrunch využívá populárního zahraničního jména, psát chce o startupech a internetu

CzechCrunch využívá populárního zahraničního jména, psát chce o startupech a internetu

Středa 30. dubna je přelomovým dnem v oblasti české internetové publicistiky zaměřené na technologie, startupy a internet s důrazem na sociální sítě. Web Tyinternety.cz vydávaný firmou iFutu Jakuba Svobody (49 %) a Pavla Doležala (51 %) ohlásil, že je k mání. Tým Těchinternetů je pořadatelem oborových akcí jako jsou výroční konference Startup Summit a Social Marketers Summit či setkání ViralFest, MemeFest a Startupcamp.

„Na vědomost se dává, že Tyinternety jsou k dispozici,“ oznamuje kmenový autor webu Vojtěch Bednář v dnešním textu. „Ztratili jsme totiž focus. Každý děláme na několika projektech, které vyžadují hodně času a výhledově mají přeci jen větší potenciál než psaní článků. Uvědomili jsme si, že Těminternetům kvůli tomu začala hrozit stagnace a postupný úpadek,“ vysvětluje. Web hledá partnera, jinak uvažuje o ukončení činnosti.

Přitom mu vzniká nová konkurence. Vývojář Robin Raszka oznámil, že spouští nový web CzechCrunch (názvem se podobná populárnímu médiu v angličtině TechCrunch). CzechCrunch Raszka spouští společně s Michalem Ptáčkem. Podtitul nového webu zní Novinky ze světa startupů a internetu. Personálně i obsahově má navázat na Startupnews.cz, které Ptáček spustil před několika měsíci.