Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Tým brněnské Aetny se rozrostl o čtyři další lidi

Barbora Bolfová

Barbora Bolfová

Strategicko-kreativní agentura Aetna hlásí čtyři nové členy týmu. Barbora Bolfová přichází do Aetny z agentury Prestige Models, kde působila v roli eventové manažerky. Nastoupila jako junior account managerka do týmu specializovaného na korporátní klientelu – Pivovary Staropramen, Continental Barum nebo Xella.

Kateřina Nováková

Kateřina Nováková

Na tutéž pozici nastoupila Kateřina Nováková, která přešla do Aetny z oblasti filmové produkce. V agentuře má na starost zejména péči o retailové klienty – obchodní centra Nový Smíchov, Galerii Vaňkovka či brněnskou Olympii.

Karolína Lukašíková

Karolína Lukašíková

Karolína Lukašíková působila v Aetně na jaře jako stážistka z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Úspěšně se podílela na tendrech pro Pivovary Staropramen nebo Jihomoravský kraj. Od května pracuje na plný úvazek v nové pozici content specialistky, v níž se se stará zejména o oblast firemních časopisů a blogů (K2 Atmitec, Autocont, Hewlett Packard Enterprise či Elko EP).

David Kálal

David Kálal

David Kálal nastoupil na pozici online specialist po čtyřletém působení v pražské specializované agentuře Manage Social, kde měl na starost komunikaci a plánování kampaní v sociálních sítích a výkonnostní online marketing. Tutéž agendu má i v Aetně.

Aetna se na přelomu roku rozhodla pro repositioning, kdy se z komunikační agentury proměnila na kreativně-strategickou. „Nadále platí naše firemní teze Jméno a lidé, kdy chceme držet dobré jméno agentury a zároveň zviditelňovat vlastní lidi. Osvědčilo se nám dopřávat lidem víc svobody a nabízet volnější ruku při hledání vlastního uplatnění ve firmě,“ uvedl Pavel Doležal, majitel agentury, která funguje od roku 1992.