Tým Lenky Kabrhelové chystá na Seznamu podcast 5:59, startuje 11. dubna

Za minutu šest bude na Seznam Zprávách a v podcastových aplikacích každý všední den.

Tým tvůrců podcastu 5:59. Foto: David Neff

Tým tvůrců podcastu 5:59. Zleva David Kaiser, Martin Hůla, Pavel Vondra, Lenka Kabrhelová, Matěj Válek, Dominika Kubištová, Barbora Sochorová, Radek Kedroň. Foto: David Neff

Internetové Seznam Zprávy představují nový podcast nazvaný 5:59 neboli Za minutu šest, který připravuje tým kolem Lenky Kabrhelové. Ta byla hlavním hlasem a tváří podcastu Českého rozhlasu Vinohradská 12, než se svými lidmi přešla z veřejnoprávního rádia do Seznamu. Její nový počin startuje v pondělí 11. dubna. Bude vycházet každý všední den na Seznam Zprávách, na webu Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Grafický obal chystaného podcastu 5:59

Grafický obal chystaného podcastu 5:59

Stopáž dílů bude kolem 25 minut. „Ve zpravodajském podcastu 5:59 navážeme na formát, který jsme vyvíjeli uplynulé tři roky. Každý všední den nabídneme ucelený pohled na jedno zpravodajské téma, které hýbe světem kolem nás. V současnosti je víc než kdy jindy zjevné, že k orientaci v často překotném dění potřebujeme souvislosti a kontext. Podcast 5:59 nabídne už za minutu šest nejdůležitější informace pro start do nového dne. Dál budeme pracovat s originálním sound designem a experimentovat s možnostmi vyprávění,“ avizuje Lenka Kabrhelová.

Spolu s ní na zpravodajské novince pracuje Radek Kedroň, čerstvý zástupce šéfredaktora Seznam Zpráv pro investigativu a publicistiku, předtím tvůrce a šéfredaktor zpravodajského webu iRozhlas.cz. „Podcast 5:59 je pro každého, kdo má rád kritickou novinařinu, chce znát souvislosti a zprávy zkoumá z různých úhlů, nerad ztrácí čas a chce to nejdůležitější poslouchat v souvislostech. Bez omáčky, do hloubky,“ prohlašuje. 

Stejně jako na Vinohradské 12 budou editory nového podcastu Pavel Vondra, Matěj VálekBarbora Sochorová. Jejich úkolem je zajistit přípravu pro moderátorku a odpovídají za obsahovou kvalitu celého dílu. Sochorová zastává i pozici producentky. Součástí týmu je Dominika Kubištová, která zajišťuje komunikaci na sociálních sítích, a zároveň je i koeditorkou podcastu. Hudební výbavy 5:59 se jako hlavní sound designér ujal Martin Hůla, který skládá veškerou hudbu, a zároveň se podílí na míchání jednotlivých dílů se sound designérem Davidem Kaiserem. Ten zpracovává natočené audio, osazuje ho hudbou a vkládá klipy.

Redakce Seznam Zpráv začala s podcasty v prosinci 2019, připravuje je tým pod vedením Hany Němečkové. Dosud nejposlouchanější je série České podsvětí, v níž novinář Josef Klíma vzpomíná na politické i kriminální kauzy od 90. let do současnosti, nasbírala přes 2,5 milionu digitálních poslechů. Ke konci roku 2021 měly podcasty Seznamu průměrně 260.000 digitálních poslechů týdně.

Sdílejte