V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Uber má novou aplikaci pro své řidiče, upozorní je na místa vyšší poptávky

Řidiči Uberu mohou nyní pracovat s aplikací Uber Drive

Řidiči Uberu mohou nyní pracovat s aplikací Uber Driver

Americká firma Uber vyvinula novou aplikaci pro své řidiče. Uber Driver, jak se aplikace nazývá, má kromě základních funkcí, jako je získávání zákazníků a navigace trasy i několik nových nástrojů, a dostupná je i pro české uživatele. Na vývoji s vývojáři spolupracovali i samotní řidiči a kurýři, aby splňovala jejich potřeby.

Mezi hlavní novinky, které aplikace přináší oproti původnímu systému pro řidiče, patří upozornění na oblasti s vyšší poptávkou. Řidiči se tak mohou nechat navigovat do čtvrtí, kde je vyšší šance, že najdou zákazníka, a zvýšit tak svůj výdělek. Ten se nově zobrazuje v přehledech za celý den i týden spolu s počtem absolvovaných jízd. Řidiči si také mohou nastavovat cíle, jakého výdělku chtějí dosáhnout, a aplikace jim automaticky vypočítá potřebný počet zákazníků.

V Uber Driver mohou řidiči snadno sledovat, kolik si za dané období vydělali

V Uber Driver mohou řidiči snadno sledovat, kolik si za dané období vydělali

Aplikace funguje i v režimu offline

Aplikace funguje i v režimu offline

Uber Driver obsahuje i denní plánovač jízd, který sleduje trendy ve využívání služeb Uberu, a ukazuje, které hodiny jsou nejvíc vytížené. Uživatelé si podle něj mohou lépe plánovat, kdy se jim nejvíc vyplatí pracovat. Aplikace nabízí též možnost spojit se se zaměstnanci firmy při řešení problému, upozornění na novinky pomocí notifikací nebo souhrn hodnocení od zákazníků. Uber Driver funguje i offline a je dostupný pro platformy Android i iOS.