Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Uber zavádí bezpečnostní opatření, nabízí sdílení informací o jízdě

Přepravní služba Uber přichází s novou bezpečnostní funkcí své aplikace. Safety Toolkit, jak se nová rozšíření souhrnně nazývají, má zajistit bezpečnou a klidnou jízdu řidičům i cestujícím. Zřejmě nejvýznamnějším opatřením je pak možnost sdílet detaily své cesty s přáteli, kteří tak mají přehled o tom, kde se uživatel zrovna nachází. To už nabízí třeba konkureční Taxify.

Veškeré nové funkce mohou uživatelé zobrazit pomocí ikony štítu ve spodní části obrazovky. Kromě přístupu do bezpečnostního centra s nepřetržitou zákaznickou podporou se tak dostanou i k funkci sdílení jízdy, která zvládá přeposlat jakémukoli z pěti vybraných kontaktů veškeré informace, ať už o trase, typu auta nebo přesné aktuální poloze. Ten se pak k jízdě může ve zvoleném místě i připojit.

Další novinkou je pohotovostní tlačítko, které v nouzové situaci přímo z aplikace spojí uživatele s místní policií nebo záchrannou službou. Tlačítko by tak mělo urychlit přivolání pomoci například u autonehody, přičemž uživateli ještě před uskutečněním hovoru poskytne automaticky informace o aktuální poloze (včetně adresy) a modelu auta. 

Všechny nové funkce jsou dostupné pod ikonou bezpečnostního štítu

Všechny nové funkce jsou dostupné pod ikonou bezpečnostního štítu

V neposlední řadě zařadil do své nabídky Uber vylepšení pro řidiče, kterým je hlídač povolené rychlosti. Funkce monitoruje rychlost jízdy a porovnává ji s povolenou rychlostí v dané oblasti. V případě, že ji řidič překročí, aplikace ho hned upozorní.