V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Up Network má talk show s Černochem z Úsvitu

Marek Černoch na Up Network

Marek Černoch na Up Network

Televize o letectví Up Network přišla s talk show Up World - Prague, vysílá se od 7. června každou středu od 20.25. Jejím moderátorem je poslanec hnutí Úsvit - Národní demokracie a také pilot dopravních letadel Marek Černoch. Dál v ní účinkují letecký expert Lukáš Musil, pilot Petr Nechanický a kapitán ve výslužbě Karel Mündel. Show komentuje a hodnotí události z leteckého světa a průmyslu uplynulého týdne. Natáčí se v leteckém simulátoru Boeingu 747. Některé z dalších dílů se mají připravovat i v jiných městech Evropy než jen v Praze.

„Témata vybíráme tak, aby zaujala jak laiky, tak i profesionály. Věnujeme se ekonomické stránce letectví, novinkám v tomto oboru, zajímají nás i zážitky a zkušenosti lidí, jako jsou piloti, letečtí spisovatelé, obchodní zástupci, technici,“ přibližuje šéfredaktor Up News Vít Krčmář.

Televize Up Network začala vysílat letos v půli dubna, v Česku a na Slovensku, šíří se hlavně přes satelit Skylinku. Od půlky června je k dispozici i divákům v Nizozemsku a Belgii, prostřednictvím Canal Digitaal a TV Vlaanderen skupiny M7, která provozuje i Skylink. Příslušné pořady jsou pro holandský trh uvedeny v originálním anglickém znění s holandskými titulky. „Naší ambicí u ‚Upka‘ bylo dostat ho na mezinárodní trh,“ připomněl původní plány František Borovský, šéf a majitel Up Network.