Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

UPC koupila kláštereckou kabelovku KTK

Na investice dáváme pětinu svých ročních výnosů, uvádí přední kabelový operátor.

  • ČTK
  • 25. 07. 2015 08:50
Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Největší tuzemský kabelový operátor UPC koupil regionálního konkurenta, lokální kabelovou televizi KTK z Klášterce nad Ohří. ČTK to řekl mluvčí UPC David Frodl. Koupí získala UPC 3.500 zákazníků a celkem 5.500 přípojek. Podle Frodla jde o první akvizici od roku 2011. Vedle pokládání nových kabelů jsou právě akvizice pro UPC cestou, jak splnit plán dostat se během následujících tří let dostat k dalším 300.000 domácností. Nyní je v dosahu 1,4 milionu bytů, její kabelové sítě jsou v dostupné v 370 lokalitách, kde je využívá přes 600.000 zákazníků.

Firma počítá hlavně s organickým rozšiřováním sítě, tedy pokládáním kabelů, ale další akvizice nevylučuje. “Každoročně zvyšujeme částky na investice, na které nyní dáváme průměrně dvacet procent našich výnosů ročně. V tom je započítána i snaha o další expanzi, co se týče zákazníků,” uvedl mluvčí Frodl.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Nedávno vyčlenila svou kabelovou síť do dceřiné firmy UPC Infrastructure. Spustila také službu televize na vyžádání s archivem filmů Horizon a její variantu pro mobily Horizon Go.