Začali 1. března 2004, teď si Reportéři ČT připomněli 15 let své existence. Hodně sil do dalších let!

UPC sloučí českou pobočku se slovenskou

Spojené zastoupení kabelového operátora povede dosavadní šéf na Slovensku Martin Miller, ředitel z Česka Frans-Willem de Kloet odchází šéfovat do Polska.

Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Dosavadní šéf UPC v Česku Frans-Willem de Kloet bude ředitelem v Polsku. Foto: UPC

Největší český kabelový operátor televize a internetového připojení UPC ČR se k 1. dubnu spojí se slovenskou UPC Broadband. Sloučenou firmu dočasně – do oznámení nového šéfa – povede dosavadní ředitel slovenské UPC Martin Miller, který pro podnik dělá 15 let. Dosavadní generální ředitel české pobočky Frans-Willem de Kloet přejde na pozici generálního ředitele UPC Polsko.

Spojením vznikne v mateřské americké skupině Liberty Global druhá nejdůležitější jednotka v rámci regionu střední a východní Evropy, která svou sítí pokrývá téměř dva miliony domácností (v Česku to je 1,4 milionu) a má jeden milion zákazníků (v Česku 600.000). Celkově je Liberty Global přítomná ve 14 zemích, kde obsluhuje 27 milionů klientů.

“Zrychlí se proces zavádění nových služeb, sjednotí obchodní strategie a budeme profitovat z velikosti sloučených společností. Nová struktura značně přispěje k efektivnějšímu využití kapitálu a výměně osvědčených postupů,” věří generální ředitelka Liberty Global pro střední a východní Evropu Severina Pascu.