Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Ústavní soud odmítl stížnost Primy v už nepodstatném sporu o licenci

  • ČTK
  • 03. 10. 2013 13:43

Ústavní soud na začátku září odmítl stížnost FTV Prima ve sporu o televizní licenci. Prima se v něm dožadovala zrušení povinnosti sdílet program s regionálními studii, v čemž jí ale Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nechtěla vyhovět. Prima se nakonec povinnosti zbavila výměnou vysílací licence za novou. O konečném rozhodnutí Ústavního soudu dnes informovala rada v tiskové zprávě.

Spor začal poté, co Prima navrhla doplnění licenčních podmínek u své hlavní stanice. Na té chtěla celoplošně vysílat plnoformátový program, aniž by nadále musela poskytovat vysílací časy regionálním a lokálním provozovatelům. Městský soud v Praze při opětovném posuzování žalobu Primy zamítl a tento krok podpořilo i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Prima v někdejším sporu usilovala o osamostatnění svého vysílání, které do té doby sdílela s regionálními stanicemi. Situaci nakonec vyřešila žádostí o novou licenci pro Prima family, která již tyto podmínky nezahrnovala. V souvisejícím sporu pak vystupovala Regionální televizní agentura (RTA), jež naopak požadovala zachování původního stavu. V soudních sporech ale neuspěla a skončila.

“Poté, co se Ústavní soud seznámil s argumentací stěžovatelky a obsahem napadených rozhodnutí, dospěl k závěru, že ústavní stížnost je zjevně neopodstatněná,” napsal Ústavní soud ve vlastním posouzení z letošního 10. září. Současně odkázal na odůvodnění Nejvyššího správního soudu, které považuje za dostatečné. Proti usnesení Ústavního soudu již není odvolání přípustné.

Prima začala vysílat podle nové licence pro Prima family na začátku loňského roku. Letos v létě se u své hlavní stanice vrátila k původnímu jednoslovnému názvu Prima.