V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V Bratislavě spouští prodej Pakta, nová značka tašek a batohů

Vak Pakta určený spíš pro každodenní nošení, je dostupný i v menší verzi

Vak Pakta určený spíš pro každodenní nošení, je dostupný i v menší verzi

Na Slovensku vznikla nová značka tašek a batohů s názvem Pakta. Jejím cílem je spojit styl a funkčnost a přivést na slovenský a český trh dobře vypadající a praktická, řemeslně zpracovaná zavazadla. „Chtěli jsme vytvořit funkční tašky se stylovým potiskem, které ale odnesou prakticky všechno. Sami hodně cestujeme a tak víme, jak je důležité, mít tašku, se kterou můžete jet z letadla rovnou na hory, ale můžete ji nosit klidně i každý den do práce,“ představuje Hana Komanová, zakladatelka a spolumajitelka značky.
 
Aktuálně Pakta uvádí první kolekci, která obsahuje pět typů tašek a batohů. Vše se šije přímo v bratislavském studiu s důrazem na udržitelnost a tedy i lokální zdroje materiálů, většina jich pochází ze Slovenska nebo Česka. Tašky a batohy jsou vyráběné z přírodní bavlněné a přitom nepromokavé plachtoviny a jsou recyklovatelné. „Etická produkce je jednou z priorit značky. Objem odpadu při výrobě chceme držet na minimu a v maximální míře využíváme slovenské a české materiály a dodavatele,“ popisuje přístup k výrobě Komanová.
 
Z tašky přes rameno je možné přepnutím popruhů udělat batoh

Z tašky přes rameno je možné přepnutím popruhů udělat batoh

Ledvinka je stejně jako všechny další produkty dostupná i v černé

Ledvinka je stejně jako všechny další produkty dostupná i v černé

Batoh s vojenskou přeskou Cobra

Batoh s vojenskou přeskou Cobra

E-shop Pakta fugnuje od 1. prosince. „Začínáme s e-commerce, jelikož e-shop nám umožní zasáhnout větší trh, chceme se zaměřit hlavně na český a slovenský trh. Je to pro nás dynamičtější a flexibilnější způsob prodeje. Prozatím plánujeme naše výrobky dále vylepšovat a vyvíjet nové. Následně asi zvážíme otevření kamenné prodejny“ říká Komanová. „Aktuálně je naším hlavním záměrem a přáním zviditelnit se na lokálním i širším trhu. Plánujeme účast na nejrůznějších designových a módních prodejních akcích a uvažujeme i o veletrzích. Do budoucna bychom rádi spolupracovali také s jinými lokálními značkami,“ doplňuje.
 
Komanová vystudovala módní design, její společník Kerim Derek Hudson se věnuje uměleckému sítotisku, poznali se v Londýně, ale značku se rozhodli rozvíjet v Bratislavě, kde vidí velký potenciál také v rozvoji města obecně.