V časopisech Týden a Instinkt se výrazně mění redakční tým

V časopisech Týden a Instinkt v pražské Panské ulici se výrazně mění tým. Instinkt se rozhodla opustit dlouholetá zástupkyně šéfredaktora Marcela Pecháčková, odchází též redaktorka Andrea Votrubová a fotoprodukční Veronika Hádková. Z Týdne se rozhodl odejít kulturní redaktor Vojtěch Varyš, šéf grafického oddělení Michal Vocel a jeho kolega Jakub Zykl, Panskou opouští též Jana Šafaříková z rubriky Moderní život,

Informace Médiáře potvrdil šéfredaktor obou titulů František Nachtigall. Tvrdí přitom, že „nejde o šetření, ale o výměnu“ týmu, která souvisí se strategií víc se zaměřit na tištěné tituly než na online, a že „víc lidí přišlo, než odešlo“.

Jak Nachtigall uvedl, do Instinktu v půli měsíce přišla Olga Path Štiplová, dosavadní výrazná dopisovatelka webového Krausmagazínu a provozovatelka vlastního webu Olga-Path.cz, Zuzana Dastychová z Primy a Adéla Semotánová. Už před několika týdny přešel z ČTK do ekonomické rubriky Týdne Pavel Cechl.

V tiráži Týdne je momentálně uváděn i Hanuš Hanslík, jako redaktor oddělení publicistiky, podle šéfredaktora to byla ale jen krátká zastávka, po níž se Hanslík vrátil do zpravodajství Novy, kde teď působí.

Vedoucím Instinktu se loni v prosinci stal Marek Stoniš, předtím zástupce šéfa konkurenčního Reflexu. Jeho nadřízeným zůstal v případě Instinktu Nachtigall. Letos v lednu se časopis představil v inovované grafice. Týden v březnu přivítal pětici nových redaktorů z Práva, České televize a Lidových novin.

Podle informací Médiáře také vydavatelství Empresa Media, které Týden i Instinkt vydává, pracuje na dalším tištěném titulu zaměřeném na masové publikum.