Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

V čele APA zůstává Šlajer, asociace má už 99 členů

Vratislav Šlajer. Foto: KVIFF

Vratislav Šlajer. Foto: KVIFF

Předsedou představenstva Asociace producentů v audiovizi (APA) byl na valné hromadě 22. března potvrzen Vratislav Šlajer. „I v dalších letech chceme zasadit o stabilitu a rozvoj, posílení mezinárodní konkurenceschopnosti a udržení svobodné a nezávislé audiovizuální tvorby,“ vytýčil staronový předseda. Místopředsedkyní zůstává Petra Ondřejková. V představenstvu na další dva roky také zasednou Jiří Konečný, Pavel Strnad a Martin Vandas za českou filmovou tvorbu, Jan Kallista, Monika Kristlová (a Petra Ondřejková) za reklamu a zakázku, Filip Bobiňski (a Vratislav Šlajer) za televizní tvorbu, Radim Procházka za dokument a Michal Podhradský za animaci.

Asociace čerstvě sdružuje 99 producentských firem. Jedenáct přijala nově, jsou Orbis Pictures Film, Cinepoint, Cinémotif Films (firma nahrazuje Kristýnu Květovou coby fyzickou osobu), Frame Films, Xova Film, Analog Vision, Now Productions, Slothmachine, The Lab, Stink CZ a Magiclab. Dva naopak vystoupili, jde o All In Agency a Vital Production. A jako čestný člen přibyl Vladimír Soják, který se během víc než 40 let působení v tuzemské kinematografii podílel na výrobě řady filmů (krátkých, hraných, televizních, animovaných), televizních seriálů, reklam, na mezinárodních koprodukcích a zakázkách.