V čele Henkelu je Malenka, chce se zaměřit na digitální transformaci

Aleš Malenka

Aleš Malenka

Výrobce kosmetických a hygienických prostředků Henkel Česko má nového generální ředitele, od 1. března bude funkci zastávat Aleš Malenka. Na této pozici vystřídá Jaroslavu Haid-Járkovou, která ji zastávala od roku 2008. Malenka plánuje dál se soutředit na ziskovost firmy a také na inovace, zejména v oblasti digitálu.

„Přebírám dobře motivovaný a fungující tým, který působí na českém trhu už 26 let. Do budoucna se zaměřím na strategii firmy, kterou je pokračování v ziskovém růstu, inovacích, pro které je firma Henkel známá, a také na flexibilitu ve vztazích se zákazníky a spotřebiteli. Neméně pro nás bude důležitý nástup digitalizace, která se začíná projevovat i v oblasti drogistického zboží,“ popsal své plány nový generální ředitel Henkelu Malenka.

„Rád bych také zapracoval na zvýšení atraktivity firmy Henkel jako zaměstnavatele. Česko dalo Henkelu hodně dobrých manažerů, kteří se uplatnili i na vysokých manažerských pozicích v zahraničí. Proto věřím, že má smysl spolupracovat s českými vysokými školami a hledat zde nové talenty,“ řekl taky nový šéf.

Aleš Malenka působí v Henkelu několik let, do roku 2014 vedl v baltických zemích divizi Beauty Care, poté stejný útvar převzal v Česku. Loni k němu přibral i Slovensko. Pracovní zkušenosti sbíral také u korporací jako Avon, Storck nebo Beiersdorf.