V Česku startuje dětská televize Nicktoons

Nový kanál společnosti Viacom obsahem doplňuje stanice Nick Jr. a Nickelodeon.

V Česku začala vysílat nová televize pro děti nazvaná Nicktoons. Vysílá 24 hodin denně, kompletně v češtině a přináší výběr animovaných seriálů společnosti Nickelodeon, která je provozovatelem stejnojmenného kanálu. Jde o seriály Vzestup želv Ninja, Spongebob v kalhotách, Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví, Avatar: Legenda o Aangovi či třeba Tučňáci z Madagaskaru. Stejně jako stanice Nickelodeon a také Prima Comedy Central i MTV spadá nový kanál pod společnost Viacom.

Nicktoons

Logo televizní stanice Nicktoons

Jako první mají k němu přístup zákazníci kabelové UPC, a to od 1. listopadu, v průběhu měsíce se stanice objeví v nabídce T-Mobile a dalších placených televizních operátorů.

„Nicktoons doplňuje nabídku dětského obsahu od Viacomu. Vyplňuje mezeru mezi Nick Jr., který nabízí zábavní a interaktivní obsah pro předškoláky, a Nickelodeonem, jenž přináší animované a hrané seriály populární mezi teenagery,“ popisuje Gábor Harsányi, viceprezident a generální manažer Viacom International Media Networks pro střední a východní Evropu a Izrael.