V deset neskončí. Kolonial.cz zkouší rozvoz až do půlnoci

Kolonial.cz v rámci nové služby rozváží až do půlnoci

Kolonial.cz v rámci nové služby rozváží až do půlnoci

Kolonial.cz, jeden z prodejců jídla online, testuje v Praze a části středních Čech (Beroun či Mníšek pod Brdy) v segmentu zatím ojedinělé rozšíření služby - rozvoz nákupů do půlnoci. Dosud všechny online prodejny potravin, tedy i iTesco, Košík.cz a Rohlík.cz, zavážejí do 22 hodin. Kolonial.cz uvádí, že novinkou chce vyjít vstříc těm, kteří jsou přes večer v práci nebo se chystají na noční směnu, i třeba matkám na mateřské, které mají čas v klidu uložit své děti.

Službu bude aspoň půl roku testovat, záleží na tom, jaký o ni bude zájem. „Bude pro nás nyní důležité zjistit, jak na prodloužení doby reagují zákazníci v první řadě po návratu z dovolených a prázdnin - zhruba od poloviny září dál - a pak později v předvánočním a vánočním čase. Prubířským kamenem pro nás pak bude leden. Půlnoční závozy tedy budou k dispozici minimálně půl roku,“ sdělil na dotaz Retailku František Brož, mluvčí Kolonialu z agentury Fyi Prague.

Prozatím se podle Kolonialu ukázalo, že zákazníci pozdní hodiny nejvíc využili pro velké rodinné zásobovací nákupy a že hodnota takových nákupů je v porovnání s dalšími časy rozvozů skoro o třetinu vyšší. Příručí Kolonialu jezdí v nové době nejvíc na pražské adresy nebo do satelitních obcí v rámci širšího regionu.

Přes den Kolonial.cz rozváží i v jiných regionech Česka - v Plzni, Hradci Králové a na Pardubicku. Tam se rozšířil letos v dubnu, v plánu expanze byla i padesátitisícová středočeská Mladá Boleslav, tam se ale prodej neuchytil, objednávek bylo málo.

Jestli jsou zaměstnanci dostatečně srozuměni s tím, že musí ‚sloužit‘ déle, pak je to výborný tah.
Martin Boček

Ten čert pořád ještě nespí ?!
Jana Kubištová (Budvar)

Prosím, do čtyř do rána. Přijdu z tahu a objednám si utopence na kocovinu.
Václav Loubek

Přijde mi to jako další tah ‚na zkoušku‘ - co by tak mohlo fungovat, abych trochu převezl konkurenci. Jediný přínos, který v tom spatřuji, je ten, že touto pozdní dobou by mohl závoz přijet opravdu v domluveném čase. Přes den se to díky dopravním zácpám málokdy podaří.
Barbora Krásná (Blue Events)