Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

V Economii a v Centru dělá celkem 600 lidí, o práci přijde zhruba šestina

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

V Economii momentálně pracuje 353 zaměstnanců, v Centrum Holdings 247 zaměstnanců. Tento „přesný počet zaměstnanců obou společností, ze kterého vychází organizační změna“, sdělil na dotaz Médiáře mluvčí Economie Luděk Březina. Podle výročních zpráv z roku 2011 Economia zaměstnávala 349 lidí, Centrum Holdings 253, loňská čísla zatím tyto dva mediální domy finančníka Zdeňka Bakaly nezveřejnily.

Podle včerejšího sdělení v nich má do konce roku přijít o práci necelých 100 lidí, v poměrném vyjádření jde o zhruba 15 % - v případě, že by to bylo 15 %, vychází to na 90 lidí. Přesný počet propouštěných ale firma nesdělila.

„Platí, že v období od října do konce letošního roku obě společnosti opustí téměř 100 pracovníků a že se tak jedná cca o 15 procent všech zaměstnanců. Další upřesnění tohoto počtu v tuto chvíli není možné,“ doplnil mluvčí Březina. Včera také uvedl, že zmíněná čísla zahrnují jak zaměstnance, tak externisty. Podle dřívějších zpráv podniku pracuje jen v novém karlínském newsroomu Economie 303 novinářů.

Médiáři nicméně potvrdil, že firma Centrum Holdings v září změnila sídlo, přestěhovala se v pražských Holešovicích z kancelářského centra Classic 7 do Dělnické 12, do centra Rosmarin. Propouštění má být hotové do konce roku, teprve pak se tým Centra sestěhuje s redakcemi Economie, které od léta sídlí v novém newsroomu v Karlíně. „Do Karlína se přestěhuje až v první polovině příštího roku,“ uvedl mluvčí.