V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V Emprese a Médee za Číňany figuruje Tvrdík

Čínská skupina prosadila svou českou spojku do orgánů Soukupových mediálních firem.

Při podpisu smlouvy. Zleva Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio, Jaroslav Tvrdík, prezident Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, Cai Fuchao, ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, a Ma Li, sekční ředitelka pro mezinárodní spolupráci ministerstva pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky

Při podpisu smlouvy. loni v květnu. Zleva Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio, Jaroslav Tvrdík, prezident Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, Cai Fuchao, ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, a Ma Li, sekční ředitelka pro mezinárodní spolupráci ministerstva pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky

Bývalý ministr obrany a nyní čínská spojka v Česku Jaroslav Tvrdík je novým místopředsedou představenstev mediální agentury Médea a mediálního domu Empresa Media. Zastupuje tam čínskou skupinu CEFC, která loni koupila v Médee 30 % a v Emprese 49 %. Tvrdík v minulosti napomáhal kontaktu obou stran. Předsedou představenstva v obou společnostech zůstává Jaromír Soukup, jejich původní majitel. V tříčlenných představenstvech figuruje ještě vedoucí právního oddělení Médey Kateřina Čápová. Změny proběhly na valné hromadě 30. června.

„Za krátkou dobu spolupráce s CEFC se ukázalo, že čínští investoři jsou velmi zorientovaní v oboru reklamy a médií,“ pochvaluje si Soukup „velmi perspektivní spolupráci“ s Číňany. Ta podle něj umožní koprodukovat nové pořady pro televizi Barrandov, financovat další nové projekty či získat know-how v oblasti nových médií a technologií.

Červnová valná hromada schválila také účetní závěrky Médey a Empresy za rok 2015. Podle nich loni oba podniky celkově utržily 5,49 miliardy Kč, z toho skupina Médea 3,9 miliardy a Empresa (včetně televize Barrandov) 1,59 miliardy. Provozní zisk (EBITDA) Médey přitom činil 127 milionů Kč, Empresa (včetně Barrandov Televizní Studio a produkční firmy Real TV) skončila v provozní ztrátě 14 milionů Kč.

Mediální dům Empresa Media produkuje časopisy Týden, Faktor S, Instinkt, Interview, Exkluziv, Sedmička, Top dívky, Animáček, Popcorn a MarketingSalesMedia, provozuje televizi Barrandov a její spolumajitel Soukup vlastní i prodejce reklamy Media Master. Empresa se čerstvě pustila i do vydávání knih.