V Hamleys startuje Golem VR, virtuální procházka historickou Prahou

V pražském Hamleys se mohou hráči vydat po stopách oživení pověstného Golema. Virtuální realita z dílny Divr Labs je největší ve střední Evropě

V pražském Hamleys se mohou hráči vydat po stopách oživení pověstného Golema. Virtuální realita z dílny Divr Labs je největší ve střední Evropě

Pražské vývojářské studio Divr Labs, v němž vlastní většinu Jan Galgonek, spustilo projekt, který označuje za největší virtuální realitu ve střední Evropě. „Multismyslový projekt“ Golem VR, jak ho autoři také nazývají, zavede hráče do Prahy 16. století do doby, kdy rabi Löw poprvé probudil Golema. Hráči tak mají možnost si prohlédnout starou podobu města a zapojit se do známého příběhu o vzniku hliněné postavy.

Divr Labs za sebou mají už i jiný známý projekt ve virtuální realitě, kterým je hra Blue Effect. Golem VR je však jedinečný zejména svým rozsahem. „Je to explorativní příběh, kdy se dostanete do Prahy, kterou nemáte šanci zažít, do doby, kdy v Praze vládl císař Rudolf II.,“ říká Lukáš Burda, šéf Divr Labs. „Hru jsme vyvíjeli devět měsíců, bylo ale potřeba postavit i zázemí, zhruba za rok jsme byli tedy hotoví,“ dodává. „Hru máme zasazenou do reálného bludiště, kulisy odpovídají tomu, co hráči vidí v headsetu, a ke hmatovému rozměru jsme přidali i teplo nebo chladný vzduch,“ vysvětluje Burda.

Lukáš Burda

Lukáš Burda

Hráči mají možnost si tak starou Prahu nejen projít, ale i osahat, vyzkoušet si zvláštní efekty či řešit hádanky potřebné pro postup dál. Cestou je provází elektronický průvodce a hru doplňují i promluvy dalších postav nebo zvuky z okolí. „Dneškem nekončíme, budeme hru dál testovat a budeme ji i nadále obohacovat o další hádanky a doplňky, aby hráči pokaždé řešili jiné úkoly,“ dodává Burda. Projekt bude oficiálně spuštěn a zpřístupněn ve středu 9. května v prostorách hračkářství Hamleys na pražských Příkopech.