V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V Jablonci nad Nisou otevřelo nové nákupní centrum Central Jablonec

Nová nákupní zóna Central Jablonec

Nová nákupní zóna Central Jablonec

Z otevření Central Jablonec 31. března

Z otevření Central Jablonec 31. března

Z otevření Central Jablonec 31. března

Z otevření Central Jablonec 31. března

Z otevření Central Jablonec 31. března

Z otevření Central Jablonec 31. března

Poslední březnový den se v Jablonci nad Nisou otevřelo nové nákupní centrum Central Jablonec. Za projektem stojí developerská skupina Crestyl. Nové nákupní centrum se rozkládá na 13.000 metrech čtverečních a nachází se v ulici Komenského 18 u městské pěší zóny. Zákazníci v něm mohou nakupovat ve zhruba 70 obchodech. Investiční náklady do budovy, která nahradila starý obchodní dům, podle Crestylu přesáhly půl miliardy Kč. V rámci nového centra se v Jablonci vytvořilo 200 přímých pracovních míst a 50 míst pro subdodavatele. 

„Central Jablonec je jedním z největších podobných projektů, které se letos v Česku otevírají. Ke dni otevření máme obsazeno téměř 90 % plochy,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel Crestylu. Za architekturou centra stojí studio Chapman Taylor. Zachován byl pěší tah Jugoslávskou ulicí, který opticky rozdělil budovu na dvě části. Pro fasádu Central Jablonec architekti zvolili materiály imitující kámen a dřevo.

První KFC v Jablonci nad Nisou

V nákupním centru je přes 70 obchodů, potraviny mohou zákazníci nakoupit v supermarketu Albert. Prodejny oděvů jsou zastoupeny například módními značkami H & M, New Yorker, Gate a Orsay, obuví CCC, bytový textil a povlečení nabízí Scanquilt. Sportovní potřeby a vybavení prodává Intersport, nachází se tam také knihkupectví Kanzelsberger nebo hračkářství Pompo. Z prodejců elektroniky sídlí v Central Jablonec Datart nebo prodejce značky Apple iSetos. Dále papírnictví McPen, obchod s domácími potřebami Tescoma, čaje Oxalis, tabák Don Pealo a Geco, květinářství Holandské květiny, potřeby pro zvířata Pet Center, potřeby pro domácnost Pepco a Erotic City. Drogistický sortiment nabízí Dm drogerie, Yves Rocher a částečně také lékárna Dr. Max.

Co se týká služeb, v centru se nachází služeb pobočky Komerční banky a České spořitelny, bankomat Air bank, směnárnu Tourist Centrum nebo sázkovou kancelář Tipsport. V Central Jablonec také otevřela první restaurace KFC ve městě, sushi nebo asijské speciality prodává Sakura’s a nápoje bubble tea nabízí BubbleMania. Provoz brzy zahájí fresh bar Ugo a kavárna Hajja Caffé. Z volnočasových aktivit je možné navštívit 5D kino, dětský koutek nebo výstavu Lega a FK Jablonec.