Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

V Johnově týmu Bez cenzury i Robert Malecký, bývalý šéf domácího zpravodajství ČT

Pořad se chce lišit hlavně formou - nebude mít žádné studio, všechno se natáčí v exteriérech mezi lidmi.

Radek John opět před kamerou jako novinář. Foto: TV Barrandov

Radek John opět před kamerou jako novinář. Foto: TV Barrandov

Poprvé zítra 5. března po 20. hodině odvysílá televize Barrandov nový publicistický týdeník Bez cenzury, jehož moderátorem, dramaturgem i reportérem bude poslanec a čestný předseda Věcí veřejných Radek John, kdysi tvář populárního magazínu Na vlastní oči konkurenční Novy.

Na pořad upozorňují spřízněné týdeníky

Na pořad už upozorňují spřízněné týdeníky

Mezi reportéry bude Robert Malecký, do loňska šéf domácí redakce zpravodajství ČT, dále Petr Vrabec, známý rovněž z ČT, z pořadu Fakta, pak reportéři s Barrandovem majetkově spřízněného časopisu Instinkt Jan Čáp a Tomáš Čechtický. Uvádí to dnešní vydání Týdne, který stejně jako televize Barrandov či Instinkt patří mediálnímu podnikateli Jaromíru Soukupovi.

Už dřív byla oznámena jména Kateřiny Kašparové (ex Nova), Luboše Xavera Veselého (Pressklub Frekvence 1) a Mercedes Wimmerové (ex ČT, Nova) coby dalších reportérů Johnova pořadu.

Pořad má tentýž formát jako Na vlastní oči - tři reportáže, jak Barrandov tvrdí, „v široké žánrové paletě od odhalování korupčních kauz a kriminálních činů přes reportáže o obětech exekutorů a nejrůznějších nepoctivců až po příběhy, nad kterými zůstává rozum stát a člověk se zdráhá uvěřit, že se skutečně staly“. „Naším cílem je dělat co nejlepší investigativní žurnalistiku,“ prohlásil John, který zůstává poslancem i pražským zastupitelem za Věci veřejné.

Bez cenzury se chce lišit zejména formou - nebude mít žádné studio, všechno, včetně spojovacích materiálů, se natáčí v exteriérech mezi lidmi.

„Když selhaly všechny ostatní možnosti, jak napravovat všechno to pokažené v této zemi, může pomoci právě veřejné odhalení problému. Proto má smysl vytvořit pořad Bez cenzury a bez cenzury, beze strachu a bez pardonu ukazovat všechno to, s čím je nespokojena většina občanů této země,“ sdělil John v tiskové zprávě Barrandova.

V prvním díle týdeníku se objeví Johnova reportáž o kauze solárních elektráren, další o tom, co se odehrává v noci na pražském Václavském náměstí, a třetí, jak slovenské zákony rozhodují o životě a smrti nevinných zvířat.