Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

V komunikaci Škodovky střídá Baláže Kotera

Tomáš Kotera se vrací z Číny do Česka, Jozef Baláž zamířil opačným směrem.

Tomáš Kotera

Tomáš Kotera

Oddělení komunikace podniku Škoda Auto od 1. září přebírá Tomáš Kotera, který dosud pracoval jako ředitel PR a komunikace značky Škoda v Číně a v automobilce dělá od roku 1999. V nové funkci bude odpovídat za korporátní komunikaci značky Škoda a bude přímo podřízen Jensi Katemannovi, čerstvému vedoucímu celé komunikace Škoda Auto. Oblast komunikace, kterou Katemann vede, se ve Škodě skládá jednak z oddělení produktové komunikace (vozů), jednak z oddělení komunikace podniku (prodejní výsledky, finance, výroba, HR a podobně), které přebírá Kotera.

Jozef Baláž

Jozef Baláž

Koterův předchůdce Jozef Baláž naopak 1. září jde do Číny, na místo ředitele PR a komunikace značky Škoda v rámci společnosti Volkswagen Group China v Pekingu. Oddělení komunikace Škody vedl od roku 2011, v letech 2009 a 2010 byl manažer komunikace závodu Volkswagen Bratislava. Ve fabrice pracuje 17 let.