V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V kvízu Médiáře vyhrajte Neffovy Celebrity, návod k 3ds Max a 333 tipů pro SEO

Soutěžní kvíz Médiáře

Milé čtenářky, vážení čtenáři, na Médiáři si opět formou snadno přístupnou můžete připomenout dění v tuzemských médiích a marketingu za uplynulý týden a zároveň vyhrát tři elektronické knihy – stačí odpovědět na 5 kvízových otázek s nabízenými možnostmi a jednu otevřenou, při níž můžete naplno projevit svou kreativitu.

Nejlepší odpověď si zaslouží tituly od knihkupectví eReading.cz, partnera soutěžních kvízů. Tento týden hrajeme o novinku Ondřeje Neffa Celebrity, Mistrovství v 3ds Max od Jana Kříže a 333 tipů a triků Michala Kubíčka a Jana Linharta. Odesílat odpovědi na kvíz níže můžete do pondělí 11. listopadu do 22 hodin.

Výherce vybere redakce Médiáře s redakcí eReading.cz, a to podle odpovědi na poslední otázku. Podmínkou je přitom správné zodpovězení pěti prvních otázek a vyplnění kontaktních údajů. Držíme vám palce.

Minulou sobotu jsme soutěžili o praktickou sbírku Slavné anglické citáty, soubor rad 97 klíčových znalostí projektového manažera a hlavně zásadní návod Působivé prezentce v Powerpointu 2007.

Zároveň jsme se vás ptali, jak dopadne momentální krize v České televizi. Převládaly odpovědi ve smyslu, že vše „zůstane jako vždycky“, že to „vyšumí“, že „kritika utichne a bude vše stejné“, že vedení zůstane, případně „ti, co si stěžují, budou odejiti“.

Nejvíc nás zaujala odpověď Elišky Sušilové, ta se tak stala výherkyní kvízu. Napsala:

„Vzhledem k aktuálnímu dění (čerstvě po volbách) bude mít vliv na nynější krizi to jak se postaví k novému sestavení vlády. Nyní bude čelit nedůvěře veřejnosti, ale vzhledem k dlouhé historii a stálosti státní televize nepředpokládám žádné divoké zvraty. Velmi pravděpodobně se to krize vmísí prezident s osobitou poznámkou, že žádný novinář nikdy není objektivní, protože je blbec. Prohlášení v tomto duchu bude dementovat opozice jmenovaného premiéra a následně bude řešení této krize zahrnuto do koaličního a celkově poslaneckého jednání o vyslovení důvěry vládě. Také se rozběhne paralelně diskuze o tom, že by měly být zveřejněny příjmy novinářů stejně jako politiků. Tato debata bude spíše o laické diskuzi. Odborníci a ti o jejichž platy půjde nebudou reagovat, nechají diskutéry vymluvit se a pak téma nechají vyhnít. Na konec se přihlásí se svým názorem Radek John a afektovaně rozhořčen zkritizuje celkově novinářskou obec, že si neumí udělat pořádek ve vlastních řadách a pere špinavé prádlo na veřejnosti. Bude-li dotázán na zveřejnění svých příjmů, odkáže na jednání poslanecké sněmovny s tím, že takový zákon již navrhoval jako politik ale nikdo ho nepodpořil. Dále dvojsmyslně poznamená o lobbingu a mafii. Po zhruba třech měsících se osazenstvo České televize obmění a dva ze seznamu ‚buřičů‘ budou povýšení za cenu toho, že prohlásí, že se situace o možnosti objektivity ve veřejnoprávní televizi výrazně zlepšila. Jeden signatář bude stále blogovat o tom, že je to jen vykonstruovaná lež, ale na síti se neujme, ani na Twitteru a skončí jako anonymní alkoholik a korektor diplomových prací. Prezident toto téma využije pokaždé, když bude televize říkat něco co se mu nebude líbit, v jeho podání to bude jen důkaz že novináři jsou neschopní a totálně neužiteční. Já se budu dále dívat na své oblíbené pořady, nijak zvlášť se nebudu cítit ovlivňována skutečnou či domnělou neobjektivitou a i nadále budu respektovat, že jsme jenom lidé a tak děláme zcela běžně chyby či mylné úsudky.“

V nejužším výběru byly i odpovědi Jaroslava Faltuse („Vyšumí. Několik lidí dostane padáka, několik lidí dostane slíbeno lepší podmínky, když stáhnou svou podporu. Rada to celé prohlásí za nešťastné, ‚bude se tím zabývat‘, ale nevyřeší nic. Pokud bude větší tlak médií, tak se vybere obětní beránek (přinejhorším Mrzena), který bude odvolán.“) a Václava Bodrova („Václav Moravec bude generální ředitel a jako první bod změní strukturu nedělního vysílání, ostře se postaví za své lidi pořadem Volejte Moravcovi. Tím otevře opět ČT divákům i redaktorům a zároveň tak zasadí zdrcující úder svému soku Železnému a jeho pořadu Volejte Železnému. Tím se v podstatě zabijí dvě mouchy jednou ranou a spokojenost by tak mohla být na všech stranách, hlavně na straně nás platících diváků.“).

I když nevyhrajete v našem kvízu, můžete se dostat do další soutěže. Pokud v říjnu na eReading.cz nakoupíte nad 100 Kč, můžete hrát o čtečku eReading Start 2. Ta přitom podporuje nově spuštěnou službu - výpujčky elektronických knih. Půjčovat si je lze do zařízení fungujících na Androidu, iOS nebo právě do čtečky eReading Start 2 a Start 3. E-knihy se půjčují od 49 do 99 Kč (to třeba v případě aktuálních bestsellerů, prodávaných za 279 Kč).

Čtečky eReading.cz