V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V kvízu Médiáře vyhrajte pozoruhodnou e-knihu Zkorumpovaná farmacie

Kvíz

Milé čtenářky, vážení čtenáři, na Médiáři si opět formou snadno přístupnou můžete připomenout dění v tuzemských médiích a marketingu za uplynulý týden a zároveň vyhrát tři elektronické knihy – stačí odpovědět na 5 kvízových otázek s nabízenými možnostmi a jednu otevřenou, při níž můžete naplno projevit svou kreativitu.

Nejlepší odpověď si zaslouží tituly od knihkupectví eReading.cz, partnera soutěžních kvízů. Tento týden hrajeme o titul Bena Goldacra Zkorumpovaná farmacie, dílo z oblasti sportovní psychologie Na cestě k vítězství od Terryho Orlicka a Odhadování softwarových projektů Steva McConnella o tom, jak správně určit rozpočet, termíny a zdroje. Odesílat odpovědi můžete do pondělí 18. listopadu do 22 hodin.

Výherce vybere redakce Médiáře, a to podle odpovědi na poslední otázku. Podmínkou je přitom správné zodpovězení pěti prvních otázek a vyplnění kontaktních údajů. Držíme vám palce.

Minulou sobotu jsme soutěžili o novinku Ondřeje Neffa Celebrity, Mistrovství v 3ds Max od Jana Kříže a 333 tipů a triků Michala Kubíčka a Jana Linharta. Zároveň jsme se vás ptali, plánuje-li vydavatelství Economia částečně zpoplatnit web iHNed.cz, co by měl oproti současné podobě změnit/přinést nového, abyste za něj byli ochotni platit.

Nejvíc nás zaujala odpověď Davida Macháčka, ten se tak stal výhercem. Pro iHNed.cz navrhl tuto cestu: „Přehlednější, méně textů, ty publikované uspořádat přehledněji (více prolinkování, pohodlné prohledávání archivu), vyladěné prostředí pro prohlížení v mobilním telefonu (spolehlivé zvětšování stránek, vykašlat se na fotky, prioritou musí být rychlé načítání).“

Zaujala nás též odpověď Anny Grohové, která naopak navrhovala obrazovou složku zvýraznit. Doslova napsala: „Web iHNed.cz by mi udělal obrovskou radost, pokud by zaměstnal schopného korektora, který by vymýtil gramatické a stylistické chyby v jednotlivých článcích. To abych mohla k žurnalistům vzhlížet jako k mistrům jazyka. Taky by mohl zajistit širší rozsah témat, ne jen papouškovat zprávy, které už známe z tisku či televize. Chápu, že iHNed není Blesk pro ženy, ale i k zajímavým tématům se lze vyjadřovat odborně a konstruktivně. V neposlední řadě bych na zpoplatněném webu ráda viděla kvalitní fotografie!“

I když nevyhrajete v našem kvízu, můžete se dostat do další soutěže. Pokud v říjnu na eReading.cz nakoupíte nad 100 Kč, můžete hrát o čtečku eReading Start 2. Ta přitom podporuje nově spuštěnou službu - výpujčky elektronických knih. Půjčovat si je lze do zařízení fungujících na Androidu, iOS nebo právě do čtečky eReading Start 2 a Start 3. E-knihy se půjčují od 49 do 99 Kč (to třeba v případě aktuálních bestsellerů, prodávaných za 279 Kč).

Čtečky eReading.cz