A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

V lednových slevách řetězců se nejčastěji objevovala značka Madeta

Přinášíme další z měsíčních analýz spotřebního koše na základě slev v letácích obchodních řetězců. Spolupracujeme na nich s webem Kupi.cz, jenž letáky shromažďuje a analyzuje.

V lednu se na portálu Kupi.cz objevilo 928 letáků, to je 15% pokles oproti prosinci. Akcí bylo za leden 20.406 , což znamená meziměsíční 26% . V akcích byla nejčastěji zastoupena značka Madeta a nejpromovanějším produktem byla Coca-Cola.

Nejpromovanější produkty ledna

Nejvíce se ve slevových akcích během ledna objevovala Coca-Cola, která se vyhoupla proti prosinci z druhé příčky. Na druhé příčce bylo Pivo světlé výčepní Originál 10° Gambrinus a Pivo světlé výčepní 10° Braník s celkovým počtem 23 slev. Na třetím místě se umístila Limonáda Fanta, která se posunula ze čtvrtého místa, kde byla v prosinci. Na čtvrtém místě skončil Prací gel Persil, páté místo obsadily Prací kapsle 3v1 Ariel a Aviváž Silan. Na šestém místě spolu skončily Limonáda Pepsi a Prostředek na nádobí Jar – celkem 18 slev. Sedmé místo obsadilo Pivo světlé výčepní Rázná 10° Radegast.

Zastoupení značek v letácích

Nejčastěji promovanou značkou v řetězcích byla v lednu značka mléčných produktů Madeta, která byla v prosinci na druhém místě za privátní značkou řetězce Tesco. Nyní byla Madeta ve 156 akcích. Druhé místo obsadila opět značka Hamé, která se posunula z pátého místa – celkem 136 akcí. Na třetím místě se umístila privátní značka Penny, s celkovým počtem 132 slev.

Nejvýhodnější akce za leden

V měsíci lednu bylo v letácích nejvíce slev v kategorii maso, uzeniny a ryby, dále alkohol a také vaření a pečení. Nejvýhodnější akční cenu po roce a půl měl Cukr krupice TTD 1 kilogram a to 9,90 Kč, běžná cena je 19,90 Kč. Nejvýhodnější slevu měl po 5 měsících Losos filety mražený 450 gramů za 119,90 Kč, běžná cena je 164 Kč a obvyklá akce 135 – 139,90 Kč. Po 9 měsících měla nejvýhodnější akční cenu také Červená řepa 1 kilogram a to 7,90 Kč.