V Olomouci začne vysílat nové Radio Metropole

Městskou informační stanici pro mladé posluchače budují majitelé tamějšího Rádia Haná.

Na kmitočtu 92,0 FM ze stanoviště Olomouc-Slavonín začne letos vysílat nové Radio Metropole. Příslušnou licenci udělila na své aktuální schůzi Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Držitelem licence je společnost Hamco Pavla a Davida Foretníkových, kteří zároveň vlastní Rádio Haná.

Jejich nový projekt cílí na posluchače ve věku 13 až 33 let, prakticky tedy na mladé lidi žijící ve městě, studenty v Olomouci, s přirozenými přesahy. Rada v licenci schválila formát variety a public s přesahy do urban a educational. Prakticky se tak má jednat o městskou stanici s informacemi, se specifickými programovými, hudebními a kombinovanými bloky během dne. Původní domácí a regionální tvorba má tvořit až 33 % vysílací plochy.

„Tento ryze městský formát v univerzitní Olomouci chybí a mladí lidé si tady zaslouží ‚nekomerční‘ formát stanice s přesným zacílením. Jsme nadšení, že dostává šanci,“ řekl Médiáři Marek Berger, ředitel programu mateřského Rádia Haná. Radio Metropole využije jeho zázemí, techniku i vysílací software. Obchodní model Metropole má stát klasicky na reklamě.