Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

V radě SPIR Kábele z ČTK a Picek z Mindshare

  • ČTK
  • 16. 05. 2018 22:25
Jaroslav Kábele v redakci ČTK. Foto: ČTK / Šimánek Vít

Jaroslav Kábele v redakci ČTK. Foto: ČTK / Šimánek Vít

Novými členy výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) jsou Martin Picek z agentury Mindshare a ředitel pro strategii a rozvoj ČTK Jaroslav Kábele, dosavadní předseda komise samoregulace obsahu SPIR. Zvolila je dnes valná hromada sdružení. Za dva týdny rada ze svého středu zvolí předsedu a dva místopředsedy. Dosavadní předseda Ján Simkanič, výkonný ředitel online vydavatelství Internet Info, už do této funkce kandidovat nebude. Z čelné funkce odchází po 10 letech.

Do výkonné rady SPIR byli vedle nováčků Picka a Kábeleho a také Simkaniče znovu zvoleni Ivan Mikula (Seznam.cz), Roman Latuske (Economia), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Petr Bednář (AdActive), Michal Hanák (Mafra), Daniel Blažek (Heureka Shopping), Daniel Grunt (FTV Prima), Martin Šebesta (OMD Czech), Karel Brýna (Tiscali Media), Monika Jančová (TV Nova), Michael Štádler (Adform) a Tomáš Búřil (Dentsu Aegis Network Czech Republic).

Profesní Sdružení pro internetový rozvoj v současné době tvoří 50 členů. Vedle provozování jednotného výzkumu návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor realizuje projekt monitoringu internetové reklamy AdMonitoring, analýzy zásahu reklamních kampaní AdAudit a pořádá výroční odbornou konferenci o internetovém marketingu IAC.