V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V ulicích Prahy 3 se objevila guerilla proti Zeleným

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Kampaň proti Zeleným na Praze 3

Od pondělního rána jsou na některých místech Prahy 3 k vidění venkovní reklamní nosiče v zelené barvě, s hesly navozujícími dojem, že jde o kampaň strany Zelených. Tady parkovat nebudeš!, Tady bydlet nebudeš! nebo Svého bezdomovce podpoříš! jsou hesla, která v pondělí nesly desky na lampách v ulici Mezi hřbitovy nebo plachty na refýži na Vinohradské třídě nedaleko stanice metra Želivského. „Víc než třicítkou nepojedeš!“ tvrdily plakátky za stěrači aut jinde. Dramatizují tak témata ze skutečného programu Zelených.

Na Facebooku zároveň vznikla stránka Chráněná krajinná oblast Žižkov, s videem s postavami ve zvířecích maskách a s příspěvky kritizujícími politiku Zelených. K autorství kampaně se dosud nikdo veřejně nepřihlásil.

„Kampaň je vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem jsou Zelení, a jejím cílem je zmást veřejnost. Cílem kampaně je pravděpodobně narušit prozatím úspěšné jednání o vytvoření nové koalice s TOP/STAN a Piráty,“ míní místní buňka Zelených. Říjnové komunální volby vyhrála kandidátka Pro Prahu 3 sdružující ODS, KDU-ČSL a Svobodné (získala 10 mandátů), druzí byli TOP 09 a STAN (9 mandátů), třetí Piráti (8), čtvrté ANO (5) a až pátí Zelení (3 mandáty), přesto by měli v koalici být.

Podle Zelených dezinformační kampaň zahájila „neznámá skupina“ v noci na pondělí a nosiče opatřila „manipulativními a lživými texty“. „Sololitové reklamy (berousky) na lampy instalovala najmutá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila,“ uvádí se ve stranickém prohlášení. Zelení náklady na kampaň odhadují až ke 100.000 Kč. „Máme bohaté nepřátele,“ jsou přesvědčeni.