Václav Moravec v Babišově rádiu Impuls končí

Impulsy Václava Moravce přestane moderovat ke konci února.

Václav Moravec loni jako nejsledovanější průvodce přímou prezidentskou volbou. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

Václav Moravec loni jako nejsledovanější průvodce přímou prezidentskou volbou. Foto: Profimedia.cz, MF Dnes + LN

Moderátor Václav Moravec ukončí spolupráci s Rádiem Impuls, kde od pondělí do čtvrtka uvádí diskusní pořad Impulsy Václava Moravce. Důvodem je vyhnout se případnému střetu zájmů poté, co se vlastníkem rozhlasové stanice stala společnost Agrofert podnikatele a politika - ministra financí a šéfa hnutí ANO - Andreje Babiše. Napsal to Týden.cz.

Právě Česká televize, kde moderuje nedělní debatu Otázky Václava Moravce, má zůstat jeho jediným působištěm. „Václav Moravec se rozhodl, že k 28. 2. ukončí svoji spolupráci se soukromou rozhlasovou stanicí, jejímž novým majitelem se stala společnost Agrofert. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je podle informací České televize snaha i nadále udržet vysokou úroveň, důvěryhodnost a nestrannost hlavního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce,“ uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Ta už koncem ledna sdělila Médiáři, že situaci televize s Moravcem řeší. Šlo o to, že i kdyby moderátor veřejnoprávní televize za pořad nedostával honoráře, svým angažmá by přispíval k profitu firmy patřící politikovi.

Moderátor se svým rozhodnutím čekal na definitivní potvrzení převzetí provozovatele rozhlasové stanice, k němuž po schválení antimonopolním úřadem a mediální radou došlo v pondělí, kdy Babišův Agrofert podepsal příslušnou kupní smlouvu s předchozím vlastníkem rádia. „Doposud byla uzavřena jen smlouva o smlouvě budoucí. Impuls je tedy už náš, jen se čeká na zapsání změn v obchodním rejstříku,“ napsal Médiáři začátkem týdne mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Ten přitom včera řekl Týdnu, že jednání s Moravcem ještě nejsou u konce. Mluvčí Impulsu naopak webu iDnes.cz sdělil, že Moravec skutečně ke konci února končí. Moderátor se k situaci vyjádřil jen na Twitteru. Tam jen nepřímo říká, že odchází.

Sdílejte