Václavek spustil beta verzi svého srovnávače kvality jídla Foodgroot

Aplikace na hodnocení potravin Foodgroot začala fungovat v beta verzi

Aplikace na hodnocení potravin Foodgroot začala fungovat v beta verzi

Aplikace Foodgroot marketéra Petra Václavka se dočkala své beta verze. Mobilní srovnávač kvality potravin tak získal první uživatele, kteří se registrovali k jeho testování před tím, než Václavek aplikaci zpřístupní i pro veřejnost. 

Foodgroot má fungovat jako databáze potravin, ze které lidé poznají, zda jsou dané výrobky kvalitní. Stačí do aplikace naskenovat čárový kód libovolného výrobku a Foodgroot ji procentuálně ohodnotí na základě několika kategorií, jako je certifikát kvality, původ jednotlivých složek výrobku, přídavné látky, výrobní technologie, složení, bezpečnost a hodnocení uživatelů. Potraviny, které čárový kód nemají, bude možné vyhledat ručně (beta verze tuto funkci zatím nenabízí).

Aktuální verze aplikace nabízí pouze základní prostředí pro skenování čárových kódů a přehled už naskenovaných potravin. Ty jsou hodnoceny ve čtyřech kategoriích: míra zpracování potravin, výživový profil, dopad na prostředí a aditiva. Jedinou proměnlivou kategorií je hodnocení uživatelů, to zatím samozřejmě chybí. Kromě dalších kategorií by se v konečné verzi aplikace měly objevit také vysvětlivky jednotlivých kritérií a možnost registrace svého profilu, se kterým si uživatelé mohou aplikaci přizpůsobit sobě na míru. 

Součástí testování Foodgrootu je mimo jiné rozšiřování stávající databáze potravin, možnost přidat nezaznamenané potraviny však budou mít i běžní uživatelé. Aplikace, kterou chce Václavek rozšířit i do zbytku Evropské unie, USA, Kanady a Austrálie, také nabídne kromě verze zdarma i prémiový účet. Ten kromě ratingu potravin nabídne personalizované plány stravování nebo další statistiky. 

Celkové skóre potravin je zobrazeno v procentech a pomocí barevné škály. V beta verzi je možné potraviny vyhledávat zatím jen pomocí skenování kódů

Celkové skóre potravin je zobrazeno v procentech a pomocí barevné škály. V beta verzi je možné potraviny vyhledávat zatím jen pomocí skenování kódů

Skóre každého produktu tvoří čtyři hlavní kategorie a hodnocení uživatelů

Skóre každého produktu tvoří čtyři hlavní kategorie a hodnocení uživatelů