Valenta chystá TV Brno 1, svou třetí lokální televizi

Vydavatel Parlamentních listů Ivo Valenta udělal svůj největší krok do televizní branže.

Ivo Valenta. Foto: Radek Cihla / Empresa Media / Profimedia.cz

Ivo Valenta. Foto: Radek Cihla / Empresa Media / Profimedia.cz

Senátor za Uherské Hradiště a majitel hazardního Synotu Ivo Valenta má podíl už ve třetí televizní stanici. Spoluvlastník stanic Praha TV a TV Slovácko totiž teď od regulační rady pro vysílání získal licenci na program TV Brno 1. Licencovanou firmou je Brno TV. V ní vlastní 65 % společnost Our Media, kterou z většiny ovládá právě Valenta. Menšinových 20 % vlastní Jan Dudek, 10 % Přemysl Svora a 5 % Jan Holoubek.

TV Brno 1 má licenci pro regionální terestrické vysílání v Brně a Jihomoravském kraji, jeho program má zahrnout regionální zpravodajství a publicistiku, dokumenty, lifestylové a tematické pořady. Rozsah vysílání je 24 hodin, celodenní. Její konkurencí bude v moravské metropoli Brno TV, kterou provozuje akciová společnost AIDEM & Vyšší odborná škola televizní Brno.

Jde o zatím nejvýznamnější počin Valentovy Our Media na televizním poli - v TV Slovácko (firma J.D. Production) má 30 %, v Praha TV 34 %, zde jde poprvé o podíl majoritní. Our Media je známá hlavně jako vydavatel internetových Parlamentních listů. Do malých televizí začala pronikat údajně proto, aby získala pro své weby možnost produkovat videoobsah.