Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Van Graaf na Václavském náměstí koupil od Rakušanů investor z Kanady

Budovu obchodního domu Van Graaf na Václavském náměstí v Praze nově vlastní investiční firma BMO Real Estate Partners, která patří kanadské skupině BMO Financial Group. Za nespecifikovanou částku jej koupila od původního majitele, rakouské realitní firmy MTK Developments. 

Ian Kelly, který v Evropě řídí aktivity BMO Real Estate Partners, označil budovu za „umístěnou na jedné z nejlepších nákupních tříd v Praze. To má podle jeho slov spolu s pronájmem budovy značkou Van Graaf na 28 let firmě přinést udržitelný příjem, který podpoří předpokládaný dobrý vývoj české ekonomiky a nájmů. 

Obchodní dům Van Graaf v budově sídlí od roku 2010, celá plocha čítá přes 12.000 metrů čtverečních a má pět pater. Sortiment je zaměřen na prémiové lifestylové dámské a pánské značky.