Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Ve čtvrtek vyjde nový časopis Bel Mondo. Na titulu bude Obamová

  • ČTK
  • 10. 10. 2012 10:24

Lidské příběhy na pozadí umění, designu i gastronomie nabídne nový měsíčník Bel Mondo, který poprvé vyjde ve čtvrtek. Na obálce zahajovacího čísla bude Michelle Obamová. ČTK to sdělil Luděk Březina z vydavatelství Economia.

Obálka prvního čísla Bel Mondo. Foto: Economia

Obálka prvního čísla Bel Mondo. Kliknutím zvětšíte. Foto: Economia

První dámě USA, jejíž muž Barack Obama bude v listopadu obhajovat post amerického prezidenta, se časopis věnuje také uvnitř v rámci pravidelné rubriky Příběh. Vyprávění o zajímavých osobnostech nebo tématech doplní texty o módě, designu, nových technologiích a architektuře, která v prvním čísle nabídne téma knihoven coby ukázky špičkového stavitelství.

Bel Mondo, který je z poloviny tvořen převzatými texty ze zahraničních časopisů jako je Intelligent Life či The New York Times Magazine, se zaměří i na gastronomii a umění. Pravidelnou rubrikou je také Komiks, do které je ve čtvrtečním čísle zařazena adaptace Vypařeného mozku Gustava Meyrinka od kreslířky Toy Box.

Časopis bude stát ve volném prodeji 79 Kč a vycházet v nákladu 45 tisíc kusů. Šéfredaktor Bel Monda je Petr Třešňák, který zároveň působí na pozici zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt, s nímž Bel Mondo bude spolupracovat. Z redaktorů se na vzniku nového titulu podílí například Jan Králíček, který zároveň působí v časopise Elle či luxusní příloze Hospodářských novin Proč ne?!.

Svůj lifestylový magazín mají také Lidové noviny, ve kterých každý měsíc vychází příloha Esprit. Mezi další české luxusní tituly zaměřené na design, cestování či gastronomii patří také čtvrtletník La Bohéme vydavatele M.R. management, který v nákladu 10 tisíc kusů poprvé vyšel v červenci. Desetiletou historii má pak módní průvodce Dolce Vita, kterému Králíček v minulosti šéfoval.