Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Vedení agentury Blueberry přebírá Grundel

David Grundel

David Grundel

Digitální fullservisová agentura Blueberry má od prosince nového ředitele. Vedení z rukou zakladatelů Pavla Vachka a Jiřího Zajpta přebírá David Grundel. Přichází z Mediaport Solutions, kde působil na stejné pozici. V Blueberry bude vést veškeré obchodní aktivity a tým více než 100 designerů, vývojářů a marketérů. Grundel působil během své kariéry na vedoucích pozicích ve společnostech Nokia, Český Telecom, Etel, Sitronics, Alcatel–Lucent, IBM nebo Sab Finance Group.

Blueberry designuje a vyvíjí mobilní a webové aplikace, weby a dodává komplexní servis digitálního marketingu. Mezi její klienty patří Metrostav, Neoris, Allianz, Ney spořitelní družstvo, Asseco Solutions, Českomoravský beton či Nestlé.