Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Vedení AMC v Česku po Chlandovi přebírá Mareš

Marcel Mareš

Marcel Mareš

Novým country manažerem mezinárodního distributora 15 tematických televizních stanic AMC Networks International – Central and Northern Europe pro Česko a Slovensko se od 14. května stává Marcel Mareš. Nahradí Evžena Chlandu, který po čtyřech letech odešel řídit marketing do Provident Financial. Mareš bude součástí týmu Balázse Hájose, viceprezidenta AMC pro affiliate sales.

Mareš dosud v Discovery Communications zastával pět let pozici manažera pro obchod, distribuci a obchodní rozvoj a dosáhl plné distribuce portfolia televizních stanic Discovery v Česku a na Slovensku. Předtím působil jako manažer v oblasti rychloobrátkového zboží ve společnostech Duracell, Energizer nebo Philips.