Vedral šéfredaktorem tabletového Headlineru

Vedení digitálního měsíčníku o hudbě přebírá Honza Vedral z MF Dnes, jeho zástupcem bude Kay Buriánek. Vedralův předchůdce Jaroslav Konáš má pro časopis dál psát.

Honza Vedral

Honza Vedral

Tabletový hudební časopis Headliner firmy Optio CZ Daniela Stejskala bude mít od září nového šéfredaktora. Stane se jím Honza Vedral, dosavadní redaktor novin Mladá fronta Dnes a portálu iDnes.cz, který dosud do časopisu autorsky přispíval a dělal editora. V úzkém vedení redakce pracoval od jejích počátků loni na jaře. Dosavadní šéfredaktor Headlineru Jaroslav Konáš zůstává v redakci na pozici „otce zakladatele“ a bude do titulu psát dál. Spolu s Vedralem přijde v září do vedení časopisu jako zástupce šéfredaktora Karel „Kay“ Buriánek, hudebník z kapely Sunshine a publicista.

Headliner vychází od března 2014, nyní je ke stažení jeho 18. číslo. Jde o měsíčník, servisní část (třeba s přehledy koncertů) jeho obsahu se obměňuje častěji. Časopis využívá nejen fotografií a textu, ale i multimediálních prvků, jako je animovaná titulní strana se zvukem či audioukázky skladeb. „V éře, kdy už podle všeho mají být hudební časopisy mrtvé, vznikl nový, světově ojedinělý formát, který v sobě spojuje publicistickou hloubku někdejšího hudebního tisku s názorovostí, zábavou a přímým zážitkem z muziky,“ podotkl Vedral.

Aplikaci Headlineru - je grátis, pro platformy Android, iOS a Windows Phone - má staženou téměř 20.000 lidí, aktivní čtenost jednotlivých čísel se pohybuje kolem 13.000. Betaverze webu Headliner.cz zaznamenává kolem 3.000 unikátních návštěvníků měsíčně (měřeno Google Analytics). Každý v průměru na webu stráví přes 3 minuty.

Součástí aktivit Headlineru je i série letních koncertů na pontonu pražského Střeleckého ostrova.