Vedran Kovačević se vrací na Novu, jako šéfredaktor Nova.cz

Plánem nového šéfa je se ještě víc rozkročit „do témat nad rámec standardního lifestylu“.

Vedran Kovačević

Vedran Kovačević vystudoval zahraniční obchod a podnikání, kromě češtiny ovládá na úrovni mateřského jazyka také chorvatštinu. Provozuje též web Pejskovani.cz. Foto: TV Nova

Od 1. září je novým šéfredaktorem webu Nova.cz, internetové stránky TV Nova, stal novinář Vedran Kovačević. Na Novu se vrací zhruba po deseti letech, v letech 2012 až 2014 byl dramaturgem pořadu Volejte Novu. Do konce srpna působil jako editor a dramaturg Českého rozhlasu Dvojka a jako autor pro Dvojku vyráběl dokumentární série. Předtím se podílel na startu TV Seznam, kde řídil redakci lifestylu, zaváděl živé ranní a dopolední vysílání a magazín Slavní. Pracoval i pro rádio Impuls, iDnes.cz a také pro konkurenční televizi Prima, jako redaktor Diváckých zpráv či píárista.

Mezi jeho hlavní úkoly teď patří příprava nových konceptů pro bonusové pořady nebo rozšířený obsah k formátům TV Nova a její placené videotéky Voyo. „TV Nova i Voyo v poslední době výrazně navyšují investice do přípravy obsahu,“ řekl Kovačevič. „Máme při natáčeních exkluzivní přístup k hercům a tvůrcům a rovněž skvělou platformu pro to, abychom se ještě více rozkročili do témat nad rámec standardního lifestylu,“ přiblížil.

Sdílejte