Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Velké šachy Primy: Cesty domů nakonec do přímého střetu s Ordinací Novy nepůjdou

Novou tváří páté série Cest domů je Kateřina Brožová, která hrála i v Pojišťovně štěstí konkurenční Novy. Foto: TV Prima

Novou tváří páté série Cest domů je Kateřina Brožová, která hrála i v Pojišťovně štěstí konkurenční Novy. Foto: TV Prima

Přímý střet s nejpopulárnějším seriálem současnosti se nekoná. Vztahový cyklus Cesty domů ponechá televize Prima nakonec v původních dnech a populární podívané Ordinace v růžové zahradě 2 konkurenční Novy se o útercích a čtvrtcích nepostaví, jak plánovala původně.

„I na podzim navíc zůstanou vysílacími dny seriálu pondělí a středa vždy od 20.00 na kanálu Prima family. Příběhy rodiny Bernátových i nových postav tak najdou diváci v programu na obvyklém místě a čase, jak byli doposud zvyklí,“ sdělila televize.

Zároveň oznámila, že podzimní - pátá - řada premiérových dílů začíná už v pondělí 27. srpna, tedy o týden dřív. Nova hodlá premiérové díly Ordinace nasazovat od úterka 28. srpna.

Podzimní programové schéma televize Prima family. V popředí programový šéf Petr Vladyka. Foto: Linda Matásková

Původně plánované podzimní programové schéma Primy. V popředí programový šéf Petr Vladyka. Foto: Linda Matásková

Otázkou tedy zůstává, kdy Prima nasadí nový seriál Obchoďák, údajně největší investici ve své historii. Pokud chce Prima udělat aktuální změu co nejjednodušší, bude Obchoďák vysílat právě proti Ordinaci, tedy každé úterý a čtvrtek po 20. hodině.

To by potvrzovalo i tři týdny staré prohlášení šéfa programu Primy Petra Vladyky, že právě Obchoďák má „rozdíl mezi Primou a hlavní konkurencí [Novou] definitivně smazat“.