V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Velkopopovický Kozel investoval 91 milionů Kč do rozšíření výroby

Nově rozšířená varna

Nově rozšířená varna

Nově rozšířená varna

Nově rozšířená varna

Velkopopovický pivovar, který ve skupině Plzeňský Prazdroj produkuje pivo Kozel, rozšířil výrobní kapacitu o pětinu na 49.000 hektolitrů piva týdně a dva miliony hektolitrů za rok. Reaguje tak na rostoucí popularitu u spotřebitelů v tuzemsku i zahraničí. Export velkopopovického Kozla se během loňska zvýšil o 12 %, o 12 % víc se jej vyrobilo i pod licencí, zejména v Rusku, Kazachstánu a na Slovensku. 

Celková výše investice do rozšíření výroby ve Velkých Popovicích dosáhla 91 milionů Kč, z toho 63 milionů Kč směřovalo do varny, zbytek stál sklad piv. „O investici jsme rozhodli loni v březnu, vlastní práce byly zahájeny v srpnu a pokračovaly i přes zimu. Díky tomu máme hotovo na počátku hlavní sezony a jsme připraveni plně uspokojit poptávku po pivu Kozel,“ uvedl manažer pivovaru ve Velkých Popovicích Petr Kofroň. Nová technologie umožní ve třech rmutovacích kádích vařit 12 várek za den. 

Investice zahrnuje zejména scezovací káď a rmutovací pánev z nerezové oceli. Obě byly do rozšířené budovy dopraveny začátkem března. V dubnu pak byla celá investice dokončena a v květnu se uskutečnily první zkušební várky piv. Kromě varny pivovar investoval i do nového skladu.