Český rozhlas spustí Rádio Junior a web pro děti do 12 let. Chce i do chytrých televizorů

Nový obsah pro děti ve zvukové a online formě chystá veřejnoprávní Český rozhlas. Zaregistroval pro něj ochrannou známku Rádio Junior. Podle prvotních informací čerstvé šéfky tvůrčí skupiny pro děti a mládež Zory Jandové má být dostupný od „začátku školního roku“, tedy od září.

Ve vysílání bude pásmo na Českém rozhlasu 2 - Praha. Na webu bude obsah dostupný na adrese radiojunior.cz, která zatím vede na současný web rozhlasu pro malé děti (doménu si rozhlas zaregistroval měsíc před Českou televizí, která si zabrala ctjunior.cz).

Nová podoba webu má zahrnovat 3 zvukové proudy. „Začneme písničkovým streamem pro menší děti a písničkovým streamem pro větší děti. A potom ještě přidáme pohádkový stream, který zprostředkuje bohatství archivu Českého rozhlasu i pohádek, které děti znají z CD,“ přiblížil Filip Rožánek z Českého rozhlasu, autor projektu.

Děti hodlá rozhlas oslovit prostřednictvím moderních komunikátorů - mobilních telefonů, tabletů a také tzv. chytrých televizorů.

„Český rozhlas bude mít pro chytré televize aplikaci ‚televizní pexeso‘, které bude napojené na vodnické a vodní motivy. To bude provázáno s podzimním čtením na pokračování,“ uvedl Rožánek. „Na tabletech chystáme omalovánky a různé interaktivní hry.“

Na děti se v poslední době zaměřují i ostatní média. Veřejnoprávní Česká televize chystá samostatný dětský kanál. Děti už v televizi, na webu a nově i na papíře úspěšně oslovuje pásmem Animáček soukromá televize Barrandov. A majitel Frekvence 1 a Evropy 2, mediální koncern Lagardere, se s webovým rádiem Pigy.cz chystá do analogového éteru.