Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Veřejnoprávním “Volejte řediteli” bude nedělní Svět ČT. Bez Janečka

Nový Svět ČT se bude pravidelně objevovat na programu ČT1 v neděli od 16.40, poprvé 6. března.

Rok a půl poté, co šéf České televize Jiří Janeček přislíbil kontaktní pořad, v němž by se diváci mohli ptát i jeho, novinka vzniká. Ale bez Janečka. A v podobě příliš se nelišící od nekonfliktního Čétéčka.

“Bývalý ředitel Novy Železný měl výborný nápad s pořadem Volejte řediteli, tak proč něco podobného neudělat? Konec konců, myslím si, že by to bylo fajn,” pověděl Janeček před novináři v červenci 2009, kdy ho televizní rada podruhé zvolila na šest let do čela instituce se sedmimiliardovým rozpočtem.

“Podobné” půlhodinovému sobotníku, v němž šéf Novy v živém vysílání odpovídal na dotazy diváků, je v podání České televize pořad nazvaný Svět ČT, v němž je diváckým dotazům vyhrazena jen jedna z pěti pravidelných rubrik, řada příspěvků bude propagačních nebo předtočených a který budou uvádět profesionální moderátorky zpráv Marcela Augustová a Jolana Voldánová.

Nový Svět ČT se bude pravidelně objevovat na programu ČT1 v neděli od 16.40, poprvé tuto neděli 6. března.

V oficiálním vyjádření ČT avizuje “hlubší pohledy do televizního zákulisí” a “atraktivní pohledy do zákulisí veřejnoprávní televize, pestřejší žánrovou členitost a dynamickou komunikaci s diváky prostřednictvím známých tváří z obrazovky”

„Svět ČT – to je svět informací, osobností, natáčení a novinek. Každé nedělní odpoledne v něm diváci najdou aktuality z České televize. Prozradíme jim, co se pro ně chystá, a tak by u toho rozhodně neměli chybět,“ uvedl tvůrce pořadu Jiří Podlipný, dříve tvář originálně komentujícího Stalo se.

Podle informací z tiskové zprávy to vypadá, že Svět ČT se ostře nevymezí proti Čétéčku s Marií Retkovou.

Součástí Světa ČT totiž mají být pravidelné rubriky:

  • Svět natáčení – tam bych chtěl být… Reportáže z natáčení, castingu, herecké šatny, zkrátka atraktivní pohled do televizní kuchyně poodhalí taje zajímavých i všedních profesí
  • Svět příštího týdne – to musím vidět… Lákavý mnohovrstevnatý příspěvek v sobě zkombinuje nejrůznější žánry (objevení zajímavého kontextu, rozhovor s představiteli hlavních rolí, dabéry, ukázky z pořadů, archivní záběry)
  • Svět osobností – s tím (s tou) bych chtěl mluvit… Atraktivní rozhovor s lidmi, bez nichž si už Českou televizi nedokážeme představit
  • Svět kontaktů – to mě zajímá… Slovo mají diváci: jejich dotazy, podněty, vyjádření k pořadům
  • Svět informací – to musíte vědět… Informace o akcích České televize, edičních počinech, oceněných pořadech a dalších zajímavých souvislostech

Polední dvě bude mít zřejmě na starosti tiskový mluvčí televize Ladislav Šticha.

Ač to televize neupřesňuje, podle totožného vysílacího času a dne to vypadá, že Svět ČT starší Čétéčko nahradí.