Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Většina lidí propuštěných z Economie má odejít dohodou

Nové logo Economie od Dynamo Design

Nové logo Economie od Dynamo Design

Vydavatelství Economia se dohodlo s většinou zaměstnanců, kteří mají do konce roku firmu opustit, na takzvaném odchodu dohodou. ČTK to sdělil mluvčí Economie Luděk Březina. Propouštění se týká zhruba 100 lidí z celkových 600 ze samotného vydavatelství a internetové firmy Centrum Holdings, kterou Economia letos převzala.

Ve funkci skončil šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata, obchodní ředitel Tomáš Holan a ředitel B2B časopisů Petr Lövenhöfer, odchod oznámila šéfredaktorka iHNed.cz Lucie Tvarůžková. Dále podle neoficiálních zvěstí má přijít o práci třeba pětice lidí z časopisu Ekonom (dva z toho píšící) či celé marketingové oddělení Centrum Holdings.

Pro zaměstnance, kteří přistoupí na uzavření dohody, připravila podle mluvčího Economia “nadstandardní podmínky”. Ty se mají týkat odstupného i například kariérního poradenství. Tyto podmínky se podle Březiny týkají obou firem, tedy Economie i Centrum Holdings.

Vydavatelství zatím nijak nekonkretizovalo kroky, které plánuje u jednotlivých titulů. Podle infomací Médiáře se o obsahové strategii rozhodne nejpozději koncem listopadu. Konkrétní zatím nebylo ani u kulturní a sportovní rubriky, jimž některá média věštila i zrušení.

“Kultura a sport jsou pevnými součástmi veřejného života a jako takové vždy budou předmětem zájmu našich redakcí. Náš zájem bude nicméně určován optikou obsahového zaměření jednotlivých titulů. O kultuře a sportu budeme psát způsobem, který odráží byznysové zaměření Economie,” uvedl pro ČTK Březina.

Současné propouštění podle něj s podobou portfolia vydavatelství přímo nesouvisí. “Rozsah propouštění je nastaven tak, abychom byli schopni zajistit výrobu všech našich titulů,” řekl již dříve ČTK. Podle nynějšího vyjádření je transformace vydavatelství rozložena do pevného, více než ročního harmonogramu.