Viber mění design a zabezpečení, nově nabízí skupinové hovory

Všechny konverzace jsou sjednocené v jednom seznamu. Změnou prošla i obrazovka hovorů

Všechny konverzace jsou sjednocené v jednom seznamu. Změnou prošla i obrazovka hovorů

Komunikační aplikace Viber uvádí novou verzi. Viber 10 přinese kromě nového designu i několik nových funkcí, mezi nimiž jsou bezpečnostní prvky, vyšší výkon aplikace, jež má zajistit rychlejší zasílání zpráv a skupinové hovory.

Nová verze Viberu shrnuje všechny soukromé i skupinové konverzace Communities, chatboty a další do jednoho hlavního seznamu. Jednodušší přístup budou mít uživatelé i ke svým hovorům, kde nově naleznou svou historii, kontakty i správu předplacených hovorů.

Úplnou novinkou jsou pak skupinové hovory, do kterých se může zapojit až pět osob. Možné je jak přidat nové osoby k existujícímu skupinovému hovoru nebo začít nový hovor přímo ze skupinového chatu. Tato funkce bude nejdřív fungovat pro hlasové hovory a později i pro video hovory.

V aktualizaci vsadil  Viber především na bezpečnost. „Nový Viber 10 umožňuje lidem komunikovat spontánně, intuitivně a snadno. Zároveň ale zajišťuje bezpečnost, soukromí a ochranu osobních dat,“ řekl Djamel Agaoua, generální ředitel Viber. Novinka totiž v rámci Viber Communities umožní dvěma lidem vyměňovat si zprávy, aniž by viděli svá telefonní čísla. Interakce je možná kliknutím na profil uživatele nebo ze seznamu členů v informacích o komunitě. V případě, že se uživatelé rozhodnou, mohou si vyměnit svá telefonní čísla a pokračovat v komunikaci mimo komunitu.

Viber 10 se k uživatelům platforem Android a iOS dostane v nadcházejících dnech.