Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

VIDEO: Český rozhlas po 4 letech přestavby zkolaudoval své historické sídlo

Rekonstrukce měla skluz přes rok, stála místo ředitele Václava Kasíka a zhruba o sto milionů víc.

Český rozhlas dokončil rekonstrukci své historické budovy v Praze na Vinohradské třídě. Ta byla v dubnu kolaudována, rozhlas nyní obdržel kolaudační rozhodnutí. Na pražských Vinohradech tak vyrostl ucelený rozhlasový komplex, uvedlo tiskové oddělení Českého rozhlasu.

Rekonstrukce historického sídla Českého rozhlasu se uskutečnila v několika vlnách. První etapa se konala již v letech 2004 a 2005. Druhá, svým rozsahem významnější, byla zahájena v září 2007. Po zpřístupnění recepce a administrativní části historické budovy Českého rozhlasu v červenci 2009 se dostala stavba kvůli dlouhodobě neřešeným problémům do patové situace.

To stálo místo tehdejšího generálního ředitele rozhlasu Václava Kasíka, kterého kvůli tomu v červenci 2010 sesadila Rada Českého rozhlasu. Ta však letos zveřejnila právní rozbor advokátní kanceláře Havel, Kuchař, Ryšavá a partneři, v němž se uvádí, že Kasík neprodražil přestavbu budovy úmyslně.

„Nic to nemění na skutečnosti, že Českému rozhlasu byla způsobena škoda a že za tuto vzniklou škodu nese jednoznačně odpovědnost statutární orgán Českého rozhlasu, tj. generální ředitel, v té době Ing. Václav Kasík, i když je to odpovědnost nedbalostní,“ nepřipustila chybu rada.

Situace byla po dlouhých jednáních vedení Českého rozhlasu s firmami OHL ŽS a Hochtief CZ, které rekonstrukci prováděly, vyřešena v říjnu 2010, kdy strany podepsaly dohodu o dokončení rekonstrukce historické budovy.

Rekonstrukce měla původně skončit před více než rokem a stát 524 milionů korun. Cena se však kvůli dodatečným pracím vyšplhala na 620 milionů a rozhlas upravil i termín dokončení.

Podle sdělení tiskového oddělení rozhlasu trvá v současné době spor mezi rozhlasem a dodavateli rekonstrukce o další finanční částku, její výši však odmítl rozhlas sdělit.