Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Video: Přední vývojáři mobilních aplikací, jak se představili v Praze v květnu 2012

Jaké aplikace jsme ukázali na sedmé AppParade v pražském Biu Oko

Sedmá soutěžní přehlídka mobilních aplikací českých a slovenských vývojářů byla už druhou v druhém roce tradice AppParade. Celkově jsme na 7 akcích představili dohromady 112 aplikací prakticky všech platforem.

Teď vyhrála aplikace Sing Something od slovenského studia Hyperbolic Magnetism, prezentoval ji Vladimír Hrinčár [projděte si kompletní výsledky nebo rozsáhlou fotogalerii].

Patnáct soutěžních vystoupení z květnové AppParade, jež proběhla 28. 5. v Biu Oko, si můžete postupně přehrát tady (seznam všech můžete kdykoli zobrazit kliknutím na šedý obdélník ve spodní liště okna přehrávače). Natočil je pro nás David Borozidis.

Tradice soutěžních přehlídek místních vývojářů odstartoval Médiář.cz v prosinci 2010, kdy uspořádal první AppParade v prostoru Hub na pražském Smíchově. Pak jich proběhlo dalších šest: v únoru, květnu, říjnu a v prosinci 2011 a v únoru a květnu 2012.

Partneři přehlídky AppParade