Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Video: Přední vývojáři mobilních aplikací, jak se představili v Praze v únoru 2012

Jaké aplikace jsme ukázali na šesté AppParade v pražském Biu Oko

Šestá soutěžní přehlídka mobilních aplikací českých a slovenských vývojářů odstartovala druhý rok nově založené tradice AppParade. Celkově jsme na 6 akcích představili dohromady 97 aplikací prakticky všech platforem.

Tradice soutěžních přehlídek místních vývojářů odstartoval Médiář.cz v prosinci 2010, kdy uspořádal první AppParade v prostoru Hub na pražském Smíchově. Pak jich proběhlo dalších pět: v únoru, květnu, říjnu a v prosinci 2011 a v únoru 2012.

Sedmnáct soutěžních vystoupení z únorové AppParade v Biu Oko si můžete postupně přehrát zde (seznam všech můžete kdykoli zobrazit kliknutím na šedý obdélník ve spodní liště okna přehrávače).

Novou kategorií byla Firemní aplikace, jejímž partnerem je firma IBM.

Projděte si též přehled vítězů a fotogalerii.

Partneři přehlídky AppParade