V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Videoreklamy se dostávají do Messengeru, Facebook testuje předplatné skupin

Reklamní videa se budou zobrazovat přímo v inboxu mezi konverzacemi

Reklamní videa se budou zobrazovat přímo v inboxu mezi konverzacemi

Facebook zavádí video reklamy do své aplikace Messenger. Uživatelům se reklamy zobrazí přímo v inboxu mezi jejich konverzacemi. Reklamy se budou přehrávat automaticky a bude možné je přeskočit, podobně jako u stávajících statických reklam je však uživatelé nebudou moct vypnout úplně. Novinka začíná fungovat od dnešního dne.

Facebook dlouhodobě bojuje s nedostatkem místa pro reklamy. Před rokem a půl proto rozšířil reklamy z hlavního feedu aplikace Facebook i do Messengeru. Od nových, dražších video reklam si Facebook slibuje vyšší profit. Prozatím se však zobrazí jen malému procentu uživatelů, na kterých se nástroj otestuje. Firmy mohou videa využít pouze jako součást kampaně, která probíhá i na samotném Facebooku nebo Instagramu.

Sociální síť přichází zároveň s další novinkou, kterou je předplatné pro členství ve skupinách. Několik vybraných skupin již může novinku zkoušet v praxi, ceny předplatného by se měly pohybovat zhruba od 5 do 30 dolarů za měsíc. Za předplatné mohou uživatelé dostat přístup k exluzivnímu obsahu, odznáčkům či ikonám a dalším výhodám. Ty určují administrátoři jednotlivých stránek.

Ceny i obsah předplatného určují sami administrátoři

Ceny i obsah předplatného určují sami administrátoři