Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Online videotéka Topfun skončila

Placená internetová videotéka provozovaná společností Topfun Media stagnovala od konce minulého roku. Její konec se očekával poté, co nenašla žádného investora.

Video online. Foto: Profimedia.cz

Video online. Foto: Profimedia.cz

Videopůjčovna Topfun.tv provozovaná společností Topfun Media definitivně končí. Na webu cz.topfun.tv informuje, že od 12. června ukončuje svůj provoz a s tím spojené poskytování služeb. Tatáž zpráva je i u slovenské verze topfun.joj.sk. Videopůjčovna Topfun fungovala na českém trhu od roku 2006, ještě loni uváděla, že má 27.000 předplatitelů, podobně jako videotéka Novy Voyo.cz. O zániku jedné z prvních videoték na českém trhu se ovšem už déle spekulovalo. Od začátku roku se v její nabídce neobjevily žádné nové tituly a skončilo i vysílání některých televizních programů. Výrobce chytrých televizorů LG pak začátkem června informoval, že na žádost poskytovatele služby bude aplikace odebrána z nabídky programů.

Loni se mluvilo o prodeji služby Topfun, psalo se, že ji převzala investiční skupina J&T, což ale vzápětí samotná společnost popřela. Jako jediný akcionář je v obchodním rejstříku uvedena společnost Krokola. Členy představenstva společnosti jsou podle rejstříku Roman Fischer, Zsolt Nagy a Ivan Peschl. Ti jsou vedeni na týchž pozicích i u společnosti Towercom ČR. Bývalý tým Topfunu včetně obchodního ředitele Radka Přikryla aktuálně pracuje pro společnost Banaxi, která na českém trhu provozuje videotéku Tesco ClubCard Kino. Přikryl byl 4. září 2014 z obchodního rejstříku jako člen představenstva Topfun Media vymazán.

Oznámení na webech cz.topfun.tv a topfun.joj.sk

Spoločnosť Topfun Media, a.s., so sídlom Bohdalecká 1483, 101 00 Praha 10 - Michle, Česká republika, IČO: 286 36 589, Obchodný register Mestského súdu v Prahe, sp. zn. B 18610 si Vás týmto dovoľuje informovať, že s účinnosťou od 12. 06. 2015 ukončuje prevádzku technickej platformy Topfun ako aj s tým spojené poskytovanie služieb Topfun. Váš prípadný nevyčerpaný kredit na Vašom Topfun účte Vám bude v súlade s bodom 4.4. Nákupného poriadku vrátený bezhotovostným prevodom v prospech Vášho bankového účtu, ktorý za týmto účelom oznámite spoločnosti Topfun Media, a.s. písomne na adresu Advokátska kancelária Jana Peschlová, s.r.o., Žižkova 1/A, 811 02 Bratislava ako aj elektronicky na adresu: topfun.info@gmail.com. Zároveň Vám týmto oznamujeme že vrátená suma v zmysle Nákupného poriadku bude znížená o náklady spojené s administráciou a predmetnou transakciou o čiastku 200,-CZK. V oznámení okrem čísla a názvu Vášho bankového účtu je potrebné uviesť aj nasledovné informácie pre účely identifikácie: e-mailovú adresu zadanú pri registrácii, spôsob a približné obdobie (mesiac / rok) realizácie poslednej platby za službu Topfun. Spoločnosť Topfun Media, a.s. si vyhradzuje právo preveriť Vami poskytnuté údaje.