V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Videotéka Voyo televize Nova má 20 tisíc předplatitelů, ubylo jich vinou složitosti plateb

Původně Nova plánovala nabrat do konce roku 100 tisíc předplatitelů.

Petr Horák a náhled aplikace Voyo pro chytré televizory Samsung

Šéf placených služeb Novy Petr Horák a náhled aplikace Voyo pro chytré televizory Samsung

Videoslužba Voyo.cz televize Nova registrovala ke konci srpna 20 tisíc předplatitelů. Médiáři to řekl ředitel sekce nově zřízené sekce placených služeb Novy Petr Horák. Znamená to, že oproti červnu poklesl jejich počet o třetinu, z tehdejších 30 tisíc. Voyo standardně vybírá 189 Kč za měsíc.

Podle Horáka za pokles kromě sezónnosti (léto bývá slabší) může fakt, že způsob placení je příliš složitý. Konkrétně třeba když se má měsíční předplatné automaticky strhávat z předplacených karet v mobilech, nezůstává na nich lidem dost peněz a transakce tak neproběhnou. Služební telefony mají zase takové platby zablokované. A problémem je i pirátství, byť Nova sleduje na dvě desítky serverů na sdílení souborů, zda nelegálně neposkytují její původní pořady.

„Jinak bychom mohli mít abonentů o pár desítek tisíc víc,“ podotkl Petr Horák. Pod něj nyní nově služba Voyo spadá. Videotéku rozjížděl od roku 2008 na úrovni CME, majitele Novy a televizí v dalších pěti zemích střední a východní Evropy (v minulosti dělal marketingového manažera Vodafonu či ředitele pro strategický rozvoj v internetové divizi Imagenet Českého Telecomu).

Ředitel sekce nových médií Novy Pavel Krbec, který měl Voyo na starosti předtím, plánoval dosáhnout v Česku do konce roku 100 tisíce předplatitelů.

Zvýšení zájmů si Horák slibuje od nových platebních metod - během dvou měsíců hodlá Nova pro Voyo uvést stírací karty, dnes s uvedením aplikace pro chytré televizory Panasonic uvedla též vouchery až na 3 měsíce přístupu zdarma, z nich se mají Nově peníze vrátit přes koupi televizoru Panasonic.

Nová aplikace je určena pro chytré televizory s připojením k internetu Panasonic Viera Connect. Předchozí verze aplikace z prosince 2011 zaznamenala dosud 130 tisíc stažení do televizorů Panasonic. Už déle je Voyo přítomno speciální aplikací též v televizorech Samsung.

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect: úvod

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect: filmy

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect: seriály

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect: detail

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect

Aplikace Voyo pro platformu Panasonic Viera Connect: přehrávač

Voyo nabízí na 1200 filmů a desítky seriálů, jak z původní produkce Novy, tak od filmových distributorů. Předplatné zahrnuje také dva lineárně vysílající kanály Voyo Cinema a Nova Sport.

Distributory se snaží Nova přesvědčit k dřívějšímu či premiérovému uvádění filmů právě v prostředí placené online vidotéky. Dosud takto uvedla snímky Klip, Bastardi 3 a nyní Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka, který teprve před měsícem vyšel na DVD.